Deadmau5 nie chce współpracować z gwiazdami

Miniaturka

Deadmau5 (Joel Zimmerman) to pochodzący z Kanady DJ oraz producent gatunku progressive i electro house. Artysta w ostatnim wywiadzie stwierdził, że nie będzie współpracować z gwiazdami muzyki komercyjnej. Muzyk uważa, że taka sytuacja uniemożliwia producentom ambitnej muzyki zaistnienie w biznesie.

Artysta ma na koncie współpracę z Cypress Hill i Foo Fighters, lecz nie ma zamiaru współpracować z muzykami, którzy tworzą pop: "Ostatnią rzeczą, na jaką bym się zdobył, to infantylizowanie własnego stylu. Nie będę robił teledysków o seksownych laskach, imprezkach i alkoholu. To wbrew temu, w co wierzę. Nie dam się wciągnąć w mainstream - 99% muzy klubowej jest już popem, a nie elektroniką. Nie szanuję twórców piszących o wożeniu się brykami, zakładaniu modnych ciuszków i innych takich bredniach."

Zdjęcie

 W takim razie dlaczego Deadmau5 nagrywał z Chrisem Jamesem ze Stateless - popularnej grupy na scenie muzyki klubowej? Utwór, który razem stworzyli jest dość popularny. Pewne jest jedno - Joel napewno nie poprosi o wspólne nagranie hitu Davida Guetty!