Novika zagra w Czwórce - Radiu z Wizją

MiniaturkaW sobotę, 7 kwietnia, na antenie Czwórki – Radia z Wizją zagra Novika. Pinnawela i Tomek Konca zapraszają miłośników klubowych brzmień do wysłuchania koncertu w audycji ,,Ministerstwo Dźwięku” o godzinie 18.00.

Novika od lat jest jedną z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. W 2002 r. wydała swój pierwszy album z zespołem Futro. Jej wokalu można było posłuchać także na płytach Smolika, Fisza, 15 MINUT Projekt, Vienio & Pele, a w 2004 roku ukazała się płyta „feat. Novika”, będąca zbiorem utworów z jej udziałem. Debiut solowy przyszedł dość późno, w listopadzie 2006 roku. Wyciszony, melancholijny album zatytułowany „Tricks Of Life” zebrał bardzo pozytywne recenzje i został nominowany do nagrody „Fryderyk”. Novika otrzymała także nominację do „Paszportów Polityki”. Drugi album (2010) to już nowa, pełna energii Novika. „Lovefinder” to płyta kobieca, lecz zaśpiewana z pazurem i swobodą coraz pewniejszej swoich możliwości wokalistki, nagrodzona „Fryderykiem” w kategorii „Muzyka Klubowa”. Rok później ukazał się album „Mixfinder” będący zbiorem remixów piosenek z „Lovefinder’a”.

Zdjęcie

Novika intensywnie występuje ze swoim zespołem oraz kolektywem DJ’skim Beats Friendly w klubach i na festiwalach w całym kraju. Nagrała również piosenkę „Stay Close” z Marcinem Czubalą dla niemieckiej wytwórni Mobilee.

Sobotni koncert Noviki w Czwórce – Radiu z Wizją został zrealizowany w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Dodatkowo Program 4 Polskiego Radia powtórzy koncert Frenchmana. Można go będzie posłuchać w niedzielę, 8 kwietnia o godz. 21.00.

Źródło: polskieradio.pl/ netfan.pl