Molesta Ewenement w Czwórce - Radiu z Wizją

MiniaturkaW sobotniej audycji „Ministerstwo Dźwięku” tym razem zagości Molesta Ewenement. Koncertu hip hopowej grupy będzie można wysłuchać 21 kwietnia o godz. 18.00. Warszawski zespół Molesta Ewenement powstał w 1995 r. z inicjatywy raperów Pawła Włodkowskiego (Włodiego) i Piotra Więcławskiego – Vienia.

Pierwsza płyta grupy – „Skandal” (1998) – zapoczątkowała w Polsce nową erę surowego rapu z przesłaniem. Rok później ukazał się album „Molesta Ewenement”, a niedługo potem do zespołu dołączyły dwie osoby: Pele i Wilku, co zaowocowało krążkiem „Taka płyta” (2000) nagranym już jako kwartet. Kolejną propozycją dla fanów Molesty Ewenement był album „Radio 5gfm”, wydany w 2001 roku. Składanka zapoczątkowała nowe kierunki w historii grupy: Włodi nagrał solowy album; powstał także nowy dwuosobowy projekt – Vienio&Pele. W tym czasie płyta „Skandal” osiągnęła status Złotej Płyty.

Po okresie solowych projektów, w 2006 roku zespół wznowił wspólną działalność i nagrał kolejny album, zatytułowany „Nigdy nie mów nigdy”. W 2008 roku ukazała się szósta płyta – „Molesta + kumple”, na której gościnnie pojawiła się czołówka polskiej sceny hip hopowej: O.S.T.R., Kosi, Ero i Eldo i która osiągnęła status Złotej Płyty. Rok później z okazji 15-lecia zespołu ukazał się koncertowy krążek „Live! in Fonobar”.

Sobotni koncert w Czwórce – Radiu z Wizją został zrealizowany w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Dodatkowo Program 4 Polskiego Radia powtórzy koncert Lipali. Można go będzie posłuchać w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 21.00.

Zdjęcie

Radio z Wizją to nowatorski projekt Polskiego Radia. Czwórki można bowiem nie tylko słuchać, lecz także ją oglądać. Program 4 Polskiego Radia nadawany jest tradycyjną drogą radiową, a także w Internecie. Czwórka to również koncerty i występy na żywo bardziej i mniej znanych artystów, dj’ów oraz vj’ów i niespotykany do tej pory poziom interaktywności ze słuchaczem.

Źródło: polskieradio.pl/ netfan.pl