Miłosne Tsunami Ifi Ude z Must Be The Music

MiniaturkaŚledząc zmagania uczestników 3 edycji Must Be The Music na pewno zwróciliście uwagę na półfinałowy występ Ifi Ude – jednej z najoryginalniejszych artystek tego show. Uwagę zwrócił jej autorski utwór „Fala”, który bardzo przypadł do gustu jury. Ifi jest w trakcie pracy nad debiutancką płytą. Zmotywowana prośbami fanów, wypuściła „Falę” jako swój drugi singiel, promujący jej debiutancki album.

„Fala” to kolejny obszar brzmień eksplorowany przez poszukującą artystkę. „Na początku powstał bit, który zainspirował mnie do napisania tekstu. Lubię takie energetyczne i bujające rytmy” mówi Ifi. W efekcie powstała motoryczna i pulsująca tanecznym bitem piosenka w eklektycznej, klubowej stylistyce. W warstwie wokalnej łączy etniczne fascynacje artystki słowiańskim i afrykańskim folklorem.

Zdjęcie

Przebojowy tekst opowiada o kreacyjnej lecz także niszczącej sile miłości. Brzmieniowo piosenka jest rozpięta między deep housem, muzyką bassową i avant popem. To wybuchowa mieszanka zapraszająca do tańca. Z pewnością dacie się jej porwać na niejednej letniej imprezie. Piosenkę zarejestrowano w Electric Eye Studio w Szubinie, za realizację odpowiadali Kuba i Bartek Kapsowie, znani z Contemporary Noise Sextet. W nagraniu płyty wzięli udział muzycy: Agnieszka Sroczyńska, Michał Chęć, Jarek Jóźwik, Wojtek Oleksiak, Marcin Zabrodzki.

Miksem zajął się Marek Piotrowski producent płyt Sistars, Agnieszki Chylińskiej, Natalii Kukulskiej. Master wykonał Jacek Gawłowski odpowiedzialny za mastering między innymi płyt Kayah, Ani Dąbrowskiej, Anny Marii Jopek.

Autor: Sebastian Wojtkowski
Źródło: netfan.pl/ifiude.com.pl