Holly Blue & Soundpetersburg - rock ze szczyptą elektroniki

Miniaturka"Podczas przygotowań do wydania płyty, gdzieś między próbami i pracą w studiu, znaleźliśmy czas, by nagrać klip do koncertowej wersji piosenki „Tic-Tac Sound". Nowa wersja znacznie różni się od pierwotnej. W miejsce melancholijnego pianina wkradła się nowoczesna elektronika, przyprawiona solidną rockową sekcją i gitarami" - opowiada Emil Blant, producent i współzałożyciel grupy Holly Blue & Soundpetersburg.

Zespół powstał przed rokiem na Śląsku, założony przez 17-letnią wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów Sonię i Emila Blanta, muzyka znanego z działalności w zespołach Gutierez i The Marians. Piosenka „Tic-Tac Sound" jest pierwszym singlem promującym kompilację „Sealesia 2”. Zapowiada też debiutancki album „First Flight”, który po wakacjach ukaże się nakładem Falami. Teraz prezentujemy nową wersję tej piosenki.

"Teledysk nagraliśmy spontanicznie, podczas próby w chorzowskim Soundhouse Studio. Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy otwarci na nowe gatunki i style muzyczne. Że tak naprawdę nie ma dla nas żadnych barier" - dodaje Sonia, której akustyczne wykonanie ballady „Tic-Tac Sound" w ciągu miesiąca odsłuchało i obejrzało kilkanaście tysięcy osób.

Zdjęcie

Piosenka dobrze radzi sobie na lokalnych i ogólnopolskich listach przebojów, teraz fani mają możliwość posłuchania jej w nowej wersji. Tak zabrzmiała na Sealesia Festival, podczas koncertowej premiery kompilacji „Sealesia 2". Tak właśnie zabrzmi na najbliższych koncertach w dużym składzie, które zespół zagra 23 czerwca w Katowicach (razem z Czesław Śpiewa i Abradab) i 13 lipca na Slot Art Festival w Lubiążu.

Realizacją zdjęć zajął się jak zwykle niezawodny Rumburak, montaż wykonał Emil, a za kolory odpowiada Michał Leks. Audio nagrano 100 % live w Soundhouse Studio (www.soundhouse.pl). Za realizację odpowiada Piotr Gruenpeter, a za produkcję, miks i mastering Emil Blant.

Źródło: netfan.pl/falami.pl