Reklama

  Kid606 - lśniący, syntezatorowy podmuch funku

  MiniaturkaKid606 to kolejny artysta, który razem z Illbilly Hitec wystąpi 18 sierpnia w Świdnicy w ramach imprezy "Jazda na Bas*n". Wenezuelczyk wydał w tym roku EP'kę "Ejaculazer Tag", którą opisuje jako "lśniący, syntezatorowy podmuch funku, inspirowanego na równi twórczością Dr. Dre, Daft Punk i Vangelis."

  Kryjący się pod pseudonimem Kid606, Miguel De Pedro, od lat współtworzy światową scenę muzyki elektronicznej, sięgając głęboko do takich gatunków jak punk, jungle, hip-hop, dancehall czy techno. Łączy je w jednym tyglu w różnych proporcjach w zależności od potrzeby chwili.

  Zdjęcie

  Występował na całym świecie - od rodzimej Wenezueli, przez San Francisco aż po Berlin, w którym obecnie rezyduje. Swoje płyty wydawał w kilku wytwórniach w tym Ipecac, której szefem jest Mike Patton (Faith No More), z którym też zresztą nagrywał. Na swoim koncie ma oficjalne remixy m.in. takich artystów jak Depeche Mode czy Super Furry Animals. Poprzedni występ Kid606 w Polsce odbył się w kwietniu 2011 roku w Katowicach w ramach OFF Festival Club, gdzie zagrał razem z Merzbow, Zs i Niwea.

  Źródło: netfan.pl

  Statystyka

  Odsłon artykułów:
  4642706
  © 1999-2018 DJ WORLD. All Rights Reserved.