Reklama

  Olivia Anna Livki: Expect the unexpected!

  MiniaturkaOlivia Anna Livki to typowe dziecko emigracji: Niemka o polskich korzeniach, wychowana w Schwarzwaldzie przez matkę Polkę i ojca Niemca, (którzy znali się z Jordanii) w anglojęzycznym domu. Any questions?

  Takiej globalnej „mieszance” na przerwach w szkole nie było łatwo. Więc zamiast kultywować przyjaźnie zbierała płyty i encyklopedyczną wiedzę o filmie i muzyce – odkrywając bluesa, hip - hop i nowojorski postpunk. Po szkole wyjechała do Berlina, zrzuciła z siebie niemieckie nazwisko i włożyła przezwisko, które we wszystkich językach łatwo się literuje - Livki. Dziwnie egzotyczne, absurdalne, ironiczne – jak jej muzyka: gryząca gitarrrrra basowa, amazońskie chóry, dzikie, etniczne beaty i perkusje, klasyczny pop “dużego wymiaru”. A ona? Postpunkowy Prince? Superhero artrocka w piórach i jaskrawych bollywoodskich barwach, trzymający bas, jako Bruce Lee.

  Zdjęcie

  "The Name Of This Girl Is" to tytuł debiutanckiego albumu Livki, który sama napisała, zaaranżowała i wyprodukowała. Przekonała Patricka Dilletta (David Byrne, Santigold) aby go zmiksował i wydał przez własną wytwórnię w 2011 roku. Zagrała na  festiwalach Coke Live Music Festival, OFF Festival, a także na wielu klubowych koncertach w Berlinie, Polsce i Czechach, oraz jako support Lennego Kravitza na Torwarze.


  Źródło: www.netfan.pl

  Statystyka

  Odsłon artykułów:
  4616967
  © 1999-2018 DJ WORLD. All Rights Reserved.