Pierwsze muzyczne czasopismo branżowe w Polsce

MiniaturkaW ostatnim tygodniu września swoją premierę będzie miało pierwsze polskie czasopismo branżowe dedykowane branży muzycznej. Miesięcznik „Rynek Muzyczny” ma być w zamyśle twórców biznesowym spojrzeniem na ludzi i wydarzenia związane z polskim i nie tylko środowiskiem muzycznym.

Numer zerowy, demonstracyjny „Rynku Muzycznego” trafi pod koniec września do grupy kilku tysięcy przedstawicieli polskiej branży muzycznej: muzyków, menedżerów, dziennikarzy, agencji, firm, sklepów i klubów muzycznych, domów kultury oraz samorządów i wydziałów kultury. "Profil tytułu jest doskonale znany każdej rozwiniętej bądź dobrze rozwijającej się branży" – mówi Paweł Boroń, redaktor naczelny i właściciel agencji Iron Media, wydawcy nowego czasopisma. "Od lat obserwujemy polski rynek muzyczny i po wielu rozmowach z jego przedstawicielami zestawionych z naszymi doświadczeniami oraz konkluzjami, doszliśmy do wniosku, że czas na wydawnictwo o charakterze B2B traktujące o branży muzycznej. Po pierwsze dlatego, że brakuje w tej chwili medium, które podjęłoby się w sposób otwarty i profesjonalny mówić o biznesowej stronie istnienia muzyki w Polsce, po drugie, bo to się branży zwyczajnie należy" – dodaje.

Zerowy numer „Rynku Muzycznego” to wywiady m.in. z Ryszardem `Peją` Andrzejewskim, Arturem Rawiczem czy Wolfgangiem Lücke, dyrektorem targów Musikmesse we Frankfurcie. Ta także wnikliwy raport na temat muzyki w sieci dra Patryka Gałuszki, autora książki „Biznes Muzyczny”, liczne komentarze przedstawicieli branży, artykuły, rynkowe oferty oraz aktualności. Wszystko w kontekście przedsiębiorczej strony polskiego rynku muzycznego.

Zdjęcie

"Bez dobrej znajomości rynku trudno wyobrazić sobie zarządzanie firmą czy podejmowanie decyzji" – wyjaśnia Ilona Rosiak, dyrektor wydawniczy. "I nam trudno było uwierzyć, że tak dobrze rozwijająca się branża nie posiadała do tej pory medium, które byłoby skarbnicą tej wiedzy. Dlatego też w strategię rozwoju miesięcznika wpisane będą dwa nadrzędne dyskursy – handlowy i biznesowy właśnie. Tematy w branży wszystkim już dobrze znane, ale toczone w kuluarach i raczej niedostępne dla szerszego grona profesjonalistów" – dodaje.

„Rynek Muzyczny” to jedyne na polskim rynku wydawniczym czasopismo, które w formie bezpłatnej prenumeraty trafi do wszystkich osób, firm i instytucji z tzw. otoczenia biznesu, które biorą czynny udział w rozwoju branży muzycznej. Wydawcą tytułu jest Iron Media Publishing.
Źródło: www.netfan.pl/www.ironmedia.com.pl