Nowy portal poświęcony tematyce radiowej

MiniaturkaLubieRadio.pl to nowy serwis internetowy, poruszający szeroko pojętą tematykę radiową, który skierowany będzie nie tylko do wiernych słuchaczy, miłośników radia czy radiowców, ale także do osób, które radia słuchają sporadycznie.

W portalu znajdzie się wiele informacji o muzyce, koncertach oraz wydarzeniach związanych z mediami, w tym głównie z radiem. Jednym z celów portalu jest promocja radia na tle innych mediów. Właśnie ruszył FanPage serwisu na Facebooku, natomiast oficjalne otwarcie portalu LubieRadio.pl nastąpi jeszcze w październiku.

Wyniki słuchalności mówią jasno, że cały czas zdecydowana większość Polaków przywiązana jest do radia. Jak wynika z badań Radio Track za rok 2011, ponad 80% osób w wieku od 15 do 75 lat słucha radia codziennie. Tygodniowy zasięg radia w tej grupie wynosi ponad 94%!

Zdjęcie

Te wyniki nie dziwią pomysłodawcy i założyciela portalu, miłośnika radia oraz radiowca, Bartosza Kańtocha:
"Polacy cały czas lubią radio. Często nawet rezygnują w domu z telewizora na rzecz choćby małego radyjka". Jak dodaje: "Ogromną część słuchaczy stanowią kierowcy, których jest ogromna ilość. Wielu z nich nie wyobraża sobie nawet krótkiej podróży bez grającego w tle radia, które bardzo często towarzyszy nam w pracy, a dzięki słuchawkom, także na ulicy".

Radio to jedyne "tradycyjne" medium, które broni się przed spadkiem zainteresowania. Wielu ludzi świadomie wyłącza telewizor na rzecz radioodbiornika, w celu posłuchania ciekawszej muzyki, ambitniejszej publicystyki, czy mniej sensacyjnych informacji.

Wielu słuchaczy interesuje się radiem i chętnie śledziłoby to, co się dzieje w radiu od tzw. "kuchni". "Między innymi z myślą o nich powstaje serwis LubieRadio.pl, gdzie tę radiową kuchnię będziemy przybliżać" - mówi założyciel portalu.

"Radio to także jedyne medium, które w miarę skutecznie broni się przed tabloidyzacją i skrajną komercjalizacją. Ponadto radio ma pewną unikalną magię, stąd nazwa Lubię Radio" - dodaje.

W serwisie będzie można odnaleźć informacje ze świata radia, wywiady z radiowcami, wiadomości muzyczne, ciekawostki związane z mediami, opinie i analizy, wyniki słuchalności, a także oferty pracy oraz wiele innych informacji, które zainteresują nie tylko zagorzałych wielbicieli radia.

Ile razy zdarzyło nam się w radiu usłyszeć utwór, który zapadł w głowę bez znajomości jego tytułu. Na stronie LubieRadio.pl będzie można nie tylko śledzić na bieżąco, jakie utwory i programy są obecnie emitowane w rozgłośniach, ale także, jakie utwory zostały zagrane o danej porze w ciągu ostatnich dni.

LubieRadio.pl szykuje również wiele innych niespodzianek. Jedną z nich będzie impreza pod nazwą "Lubię Radio Party" z okazji inauguracji portalu, która odbędzie się 24 listopada w Centrum Swobodna Przestrzeń. Po części oficjalnej, planowane są niespodzianki i zabawa do białego rana w rytmach największych radiowych przebojów. Wkrótce będzie można wygrać zaproszenia na tę uroczystość.

Źródło: www.netfan.pl/www.LubieRadio.pl