Dziś 22. urodziny RMF FM!

15 stycznia RMF FM obchodzi swoje 22 urodziny. Z tej okazji przygotowali masę atrakcji! Wszystko zaczęło się 15 stycznia 1990. To w tym dniu na falach krakowskiego eteru pojawiło się Radio Małopolska FUN. W samo południe w centrum nadawczym Chorągwica koło Krakowa włączono nadajnik retransmitujący 24-godzinny program francuskiej stacji. Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie, była piosenka zespołu Toto - "Africa". "Pierwsze lata były trudne, jeżeli chodzi o dostęp do muzyki i płyt" - wspomina Marcin Jędrych, dziennikarz muzyczny RMF FM i prowadzący program TOP TEN.

Trudne były także początki pracy newsroomu, który jednak bardzo szybko wyrósł na najlepszą i najnowocześniejszą redakcję informacyjną w polskim eterze. "Dla dziennikarzy, którzy pojawiali się w RMF FM na początku lat 90-tych, newsroom tej stacji to był powiew zachodu" - mówi Bogdan Zalewski, prezenter Faktów.

Trzy litery RMF od wielu lat oznaczają Radio Muzyka Fakty. RMF to teraz najpopularniejsza stacja radiowa w Polsce. Gramy dla Was najlepszą muzykę, którą zresztą sami wybieracie w najpopularniejszej liście przebojów w kraju - prowadzonej przez Darka Maciborka Pop-Liście. "Każde spotkanie ze słuchaczami jest dla mnie ważne" - mówi Darek Maciborek o swoich codziennych spotkaniach właśnie z Wami.

W RMF FM prowadzący audycje doprowadzają Was do łez - oczywiście ze śmiechu. Dziennikarze Faktów RMF FM i RMF24 trzymają rękę na pulsie, abyście zawsze - jako pierwsi - poznali najświeższe informacje z kraju i ze świata. RMF FM ma reporterów w całej Polsce a korespondentów zagranicznych na całym świecie. Nasi dziennikarze pracują w najdziwniejszych warunkach. "Jak trzeba, to także w piżamie" - opowiada Katarzyna Szymańska-Borginon, korespondentka RMF w Brukseli.

Radio RMF FM jest bezustannie zdecydowanym liderem rankingów słuchalności oraz najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych. To oznacza, że słuchacie nas częściej niż innych stacji. Ale także, że to właśnie z Faktów RMF FM i z serwisu internetowego RMF24.pl dowiadujcie się najszybciej i najlepiej o wszystkim co ważne.

Dokładnie w południe 15 stycznia w serwisie RMFon.pl rozpocznie się wyjątkowa audycja urodzinowa, którą przygotowali prezenterzy i dziennikarze radia RMF FM. Barwne opowieści z codziennego życia radia, wspomnienia, ciekawostki muzyczne, niezwykłe historie oraz to, co zdarza się zrobić dziennikarzom, gdy myślą, że wszystkie mikrofony są wyłączone. O tym i o wielu innych rzeczach opowiedzą Wam: Darek Maciborek, Marcin Jędrych, Daniel Dyk, Katarzyna Sobiechowska-Szuchta, Kamil Baleja, Przemek Grabowski, Maja Dutkiewicz, Konrad Piasecki i inni.

W trakcie audycji będziecie mogli usłyszeć największe przeboje, z którymi radio RMF FM kojarzy się pracującym tu dziennikarzom oraz wziąć udział w jubileuszowym quizie RMF FM. Sprawdźcie, ile wiecie o RMF FM. Odpowiedzi na pytania znajdziecie później na www.20lat.rmf.fm oraz www.rmf.pl. Do wygrania są zestawy płyt sygnowanych marką RMF FM oraz wystrzałowe gadżety. Naprawdę warto!

Żródło: rmf24.pl