Współpraca z Independent Digital i Mystic Production

MiniaturkaMuzyczny serwis streamingowy WiMP wzbogacił swoją bibliotekę o kolejne perełki muzyczne – tym razem dzięki podpisaniu umowy z Independent Digital, dystrybutorem treści audio w formie  cyfrowej oraz z największą niezależną wytwórnią w Polsce Mystic Production.

Dzięki nowo nawiązanej współpracy z Mystic Production, miłośnicy muzyki będą mogli posłuchać, niedostępnych dotąd w serwisie, albumów polskich zespołów i artystów, takich jak: Coma „Czerwony Album”, Acid Drinkers „La Part Du Diable”, Maria Peszek „Jezus Maria Peszek”, Artur Andrus “Myśliwiecka“, Lao Che „Soundtrack” czy Happysad „Ciepło/Zimno”.

Fanów polskiej muzyki hip hop ucieszy natomiast poszerzenie katalogu WiMP o utwory m.in.: Grubsona, Donatana, Pokahontaz, Sokoła, czy HIFI Bandy, a także o portfolio wydawców, takich jak: Prosto, Step Records, New Media Urban Rec., Alkopoligamia czy MaxFloRec, które współpracują z Independent Digital. Słuchaczy reggae i punk rocka zainteresuje z kolei dodanie do katalogu WiMP utworów z wydawnictw Karrot Komando oraz Lou&Rocked Boys, także współpracujących z Independent Digital. Biblioteka WiMP została również uzupełniona o kolejne utwory zagraniczne.

“Podpisanie umowy z Mystic Production oraz Independent Digital to dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie ze względu na poszerzenie naszego katalogu muzycznego o wielu znakomitych wykonawców, szczególnie, jeśli chodzi o polską scenę muzyczną. Zależy nam, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby polskiego odbiorcy, a dostęp do rodzimej muzyki stanowi tu klucz do realizacji tego celu”- mówi Katarzyna Rogalska, Editing Manager WiMP.

Zdjęcie

WiMP obecny był podczas Europejskich Targów Muzycznych w Warszawie. W ten sposób została zainaugurowana polska wersja beta nowego, inspirującego serwisu muzycznego. Bezpłatny dostęp do testowej wersji WiMP można uzyskać, rejestrując się na stronie www.wimp.pl. Liczba kont w fazie beta jest ograniczona!

WiMP podpisał także umowę z platformą n, dzięki czemu abonenci n będą mogli korzystać z WiMPa, dzięki integracji serwisu z ich telewizorem za pomocą dekodera STB platformy n. Klienci n będą mogli wykupić usługę WiMP na www.n.pl, w dziale obsługi klientów lub bezpośrednio poprzez dekoder.

Skandynawski muzyczny serwis streamingowy oferuje ponad 18 milionów utworów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Celem WiMP jest inspirowanie Polaków do odkrywania nowej muzyki oraz zachęcanie ich do słuchania ulubionych utworów. WiMP wyróżnia się spośród innych serwisów streamingowych bogato rozbudowaną stroną redakcyjną, rekomendacjami i ciekawostkami muzycznymi przygotowanymi z myślą o polskich słuchaczach, a także playlistami na każdą okazję komponowanymi przez doświadczoną dziennikarkę muzyczną, Katarzynę Rogalską. Koncepcja ta już z powodzeniem działa na innych rynkach europejskich, takich jak: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, a także pod inna marką w Holandii. W sumie WiMP podbił już serca 350 tys. użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. W 2011 roku serwis otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny.

WiMP posiada licencję na ponad 18 milionów utworów. Z płatnego serwisu korzysta już ponad 350 tys. użytkowników na całym świecie i liczba ta ciągle rośnie. WiMP dostępny jest w Szwecji, Norwegii, Danii i Niemczech, pod inna marką w Holandii, a teraz także już w Polsce. Serwis zapowiada również launch w innych krajach. WiMP należy do spółki Aspiro, notowanej na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).


Źródło: www.netfan.pl/www.dobracommunications.pl