97% zadowolonych użytkowników wersji beta

MiniaturkaSpółka Aspiro, do której należy muzyczny serwis streamingowy WiMP, wysłała do użytkowników testujących wersję beta ankietę, na którą odpowiedziało 2000 osób. Ponad 97 proc. respondentów deklaruje zadowolenie z serwisu.

Co istotne, po przetestowaniu wersji próbnej WiMP, aż 95 proc. ankietowanych twierdzi, że będzie korzystać w przyszłości z jego płatnego wariantu. Jeśli zaś chodzi o rozmiar katalogu utworów, 76 proc. respondentów jest z niego zadowolonych, a 18 proc. wybrało opcję „bardzo zadowolony”. Ankieta przeprowadzona przez WiMP wykazała, że blisko 70 proc. osób korzystało z aplikacji na urządzeniach mobilnych.

„Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ilości odesłanych do nas ankiet oraz sumienności i szczegółowości, z jaką zostały wypełnione przez osoby testujące WiMP w fazie beta. Po analizie przeprowadzonego przez nas badania wiemy już, że WiMP ceniony jest w Polsce przede wszystkim za: duży katalog utworów, w tym autorstwa polskich artystów i wykonawców niszowych, bardzo różnorodne playlisty i polski kontent redakcyjny. Niektórzy z kolei po prostu cieszyli się, że streamingowy rynek muzyczny w Polsce rozwija się i że będzie na nim, za sprawą WiMP, konkurencja.” - mówi Kristin Castillo Eldnes, Head of Communication, WiMP.

Zdjęcie

Ponadto użytkownicy zwrócili również uwagę na możliwość korzystania z serwisu na urządzeniach mobilnych oraz w trybie offline, jak również ciekawy, nowoczesny design, łatwość obsługi i sprawne działanie serwisu. Respondenci docenili również brak reklam w serwisie, dostępność recenzji i ocen płyt z zewnętrznych potrali, legalny dostęp do muzyki oraz możliwość tworzenia własnych playlist.

Z wersji beta serwisu korzystają użytkownicy, którym udało się zarejestrować konto w fazie testowej, zakończonej 21 grudnia 2012 roku. WiMP dostępny jest także w usługach platformy n - pierwszego polskiego partnera dystrybucyjnego serwisu. Abonenci n mogą wykupić usługę WiMP na www.n.pl, w dziale obsługi klientów lub bezpośrednio poprzez dekoder n. Pakiet WiMP Basic (dostęp do aplikacji na komputerach PC/MAC oraz na Turbodekoderach HD) kosztuje 9,99 PLN miesięcznie, podczas gdy WiMP Premium (dostęp do aplikacji na komputerach PC/MAC, na Turbodekoderach HD, a także na urządzeniach mobilnych takich jak: tablety, smartfony z systemem operacyjnym iOS, Android lub Windows Mobile) – 19,99 PLN miesięcznie. Po rejestracji wszyscy klienci orzymują 30 dni pakietu WiMP Premium za darmo.

Komercyjny launch WiMPa, niezależnie od platfomy n, już wkrótce.

Muzyczny serwis streamingowy WiMP oferuje ponad 18 milionów utworów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Celem WiMP jest inspirowanie Polaków do odkrywania nowej muzyki oraz zachęcanie ich do słuchania ulubionych utworów, albumów i playlist. WiMP wyróżnia się spośród innych serwisów streamingowych bogato rozbudowaną stroną redakcyjną, rekomendacjami i ciekawostkami muzycznymi, przygotowanymi z myślą o polskich słuchaczach, a także playlistami na każdą okazję, komponowanymi przez zespół WiMP na czele z doświadczoną dziennikarką muzyczną, Katarzyną Rogalską.

Koncepcja ta już z powodzeniem działa na innych rynkach europejskich, takich jak: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, a także pod inna marką w Holandii. W sumie WiMP podbił już serca 350 tys. użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. W 2011 roku serwis otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny.

WiMP posiada licencję na ponad 18 milionów utworów. Z płatnego serwisu korzysta już ponad 350 tys. użytkowników na całym świecie i liczba ta ciągle rośnie. WiMP dostępny jest w Szwecji, Norwegii, Danii i Niemczech, pod inna marką w Holandii, a teraz także już w Polsce. Serwis zapowiada również launch w innych krajach. WiMP należy do spółki Aspiro, notowanej na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).

Źródło: www.netfan.pl/www.dobrapr.pl