Wakacyjne TOP 10 w serwisie WiMP

MiniaturkaCzego najchętniej słuchaliście podczas wakacji? Który kawałek nakręcał Was pozytywnie w letnie dni? Hitem lata 2013 bezdyskusyjnie został utwór ”Blurred Lines” Robina Thicke.

 

Stara zasada mówi: ”Nieważne co mówią, ważne żeby mówili”. A od momentu wydania ”Blurred Lines” mówi się o nim bardzo dużo. Feministki dopatrywały się w tekście utworu umniejszenia roli kobiet, a nawet próby zaszufladkowania ich w charakterze obiektów seksualnych. Ledwo te emocje opadły, by utwór wrócił na usta wszystkich, po premierze teledysku, w którym roznegliżowane panie tańczą wokół Robina, Pharrella i T.I. Chwilę później autorom przeboju, który zdążył już zawojować Billboard 200 zarzucono plagiat. I gdy już wszyscy myśleli, że wreszcie będą mogli odpocząć od hałasu wokół ”Blurred Lines”, Robin Thicke został przyłapany przez fotografa z ręką na pupie jednej ze swoich fanek. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że piosenkarz jest szczęśliwym mężem amerykańskiej aktorki Pauli Patton. Medialny szum, atmosfera skandalu i mówiąc całkiem szczerze - niezły kawałek - okazały się receptą na światowy sukces i pierwsze miejsce na liście TOP10 wakacji w WiMP.

Zdjęcie

Drugie miejsce w zestawieniu największych hitów wakacji zajmują dwaj Francuzi, którzy ponoć nigdy nie pokazują się bez charakterystycznych kasków. Daft Punk i ich kawałek ”Get Lucky” odniósł wielki sukces, będąc jednocześnie dowodem na to, że na szczyt listy przebojów można dostać się bez skandalu i niepotrzebnego szumu.

Przy takim obrocie spraw królem lata, z pełną odpowiedzialnością, możemy okrzyknąć Pharrella Williamsa, który przy ”Blurred Lines” był producentem i współautorem, a z chłopakami z Daft Punk nagrał zwrotkę do ”Get Lucky”.

Minione wakacje należą do samodzielnych muzyków i producentów muzycznych. Na trzecim miejscu znalazł się Brytyjczyk Naughty Boy ze swoim kawałkiem ”La La La”, zaś na piąte trafił jego rodak John Newman, z debiutanckim singlem ”Love Me Again”. Tuż za nimi uplasował się Avicii, piekielnie zdolny producent i dj ze Szwecji, z kawałkiem Aloe Blacc ”Wake Me Up”.

To lato to wielki sukces muzyki z Wysp Brytyjskich. James Arthur, zwycięzca 9. edycji brytyjskiego X Factora w 2012 roku debiutuje z kawałkiem ”Impossible” na miejscu 8. listy TOP10 hitów tego lata. To już 3. Brytyjczyk w tym zestawieniu (po Naughty Boyu i Johnie Newmanie). Potwierdzeniem panowania wyspiarzy jest także obecność Arctic Monkeys z ”Do I Wanna Know” na miejscu 9 oraz duetu AlunaGeorge z kawałkiem ”Outlines” na 10. Brytyjski rynek muzyczny dawno nie miał się tak dobrze i nie wyprodukował tylu hitów w jednym sezonie.

Każdemu, kto przy okazji napisów końcowych hollywodzkich produkcji poszukuje polsko brzmiących nazwisk podpowiadamy, że na playliście WiMP TOP10 wakacji nie spotka go niemiła niespodzianka. Na 7. miejscu mamy Polaka z krwi i kości - Dawida Podsiadło i jego kawałek ”Nieznajomy”.

Wakacje dla uczniów dobiegły końca, a dla studentów oraz pracującej reszty świata sezon urlopowy właśnie się kończy. Przypomnijcie sobie czego słuchaliście w lipcu i sierpniu dzięki playliście TOP10 wakacji w WiMP.

WAKACJE – TOP 10

1. Robin Thicke - Blurred Lines
2. Daft Punk - Get Lucky
3. Naughty Boy - La La La
4. Imagine Dragons - Radioactive
5. John Newman - Love Me Again
6. Avicii - Wake Me Up
7. Dawid Podsiadło - Nieznajomy
8. James Arthur - Impossible
9. Arctic Monkeys - Do I Wanna Know?
10. AlunaGeorge - Outlines


Źródło: www.netfan.pl/www.dobrapr.pl