"Jak zostać menedżerem muzycznym ?"

  MiniaturkaZa każdą znaczącą osobą, która widnieje na łamach gazet i magazynów stoi człowiek, który dba o jej wizerunek, promocję, całokształt, aby jak najlepiej wykorzystać cały kunszt artysty w mediach.

   

  Tą osobą jest menedżer. Obecnie bardzo wiele młodych ludzi marzy o tym, aby w przyszłości zostać menedżerem muzycznym. W latach młodzieńczych chętnie uczęszczają oni na przeróżne imprezy muzyczne, począwszy od małych, kameralnych występów klubowych, a kończąc na wielkich festiwalach muzycznych. Niestety bardzo ciężko jest dziś znaleźć cokolwiek o tym, jak można zostać menedżerem muzycznym.

  Zdjęcie

  W tym celu powstały comiesięczne materiały, w których prezentowane będą najważniejsze aspekty pracy menedżera muzycznego. Znajdują się one na portalu muzyczno – rozrywkowym: Biznes-Music.pl w zakładce VADAMECUM MUZYKA. W miniony poniedziałek ukazał się już pierwszy wpis, który dotyczył tematyki stażu i praktyk. Rozważano w nim, czy wcześniejsze doświadczenie w branży muzycznej ma wpływ na dalszą karierę kandydatów. Ze względu na duże zainteresowanie prezentowaną treścią, jeszcze w tym tygodniu ukaże się kolejny wpis.

  W kolejnych częściach poruszane będą między innymi tematy z zakresu:

  - specyfiki pracy menedżera muzycznego
  - promocji artystów wykonawców,
  - sposobów przygotowania materiałów na płytę lub materiał DEMO,
  - konstruowania bazy danych
  - organizacji imprez masowych (koncertów, festiwali, itp.)
  - zarządzania projektem muzycznym
  - procesu załatwiania koncertów (klubowych, plenerowych)
  - kreacji wizerunku scenicznego
  i wiele innych.

  Źródło: www.netfan.pl/www.biznes-music.pl

  Statystyka

  Odsłon artykułów:
  4545361
  © 1999-2018 DJ WORLD. All Rights Reserved.