BBC prezentuje nowość: BBC Playlister

MiniaturkaBrytyjski nadawca publiczny BBC zapowiedział udostępnienie nowego cyfrowego produktu: BBC Playlister, który zmieni sposób odbioru muzyki przez widzów i słuchaczy!

 

Nowy produkt muzyczny powstał we współpracy min. z serwisami Deezer i YouTube. BBC Playlister umożliwi dodawanie i zapisywanie ulubionych utworów usłyszanych w programach BBC na osobistej liście odtwarzania. Taką listę można następnie wyeksportować do jednego z partnerskich serwisów BBC, w którym można będzie odsłuchać muzykę w całości. Fani muzyki mogą też korzystać z rekomendacji ulubionych DJ'ów i prezenterów.

Zdjęcie

BBC w swoich programach telewizyjnych, audycjach radiowych i serwisach internetowych prezentuje co roku więcej muzyki niż jakikolwiek inny nadawca. Nie zawsze jednak słuchacze mogą łatwo odnaleźć wyemitowany już utwór. BBC Playlister to zupełnie nowy produkt, który całkowicie eliminuje ten problem.

BBC Playlister umożliwia fanom:
- łączenie utworów, które spodobały im się w programach i audycjach BBC –wystarczy się zalogować i kliknąć, aby dodać muzykę słyszaną w BBC do osobistej listy odtwarzania
- poznawanie muzyki polecanej przez ulubionych DJ'ów i prezenterów BBC –odkrywając muzykę, która umknęła naszej uwadze i posłuchać propozycji najlepszych ekspertów na świecie
- łatwe eksportowanie list odtwarzania do wybranego cyfrowego serwisu muzycznego – w ten sposób można najłatwiej posłuchać wybranych utworów

BBC Playlister zostanie udostępniony w najbliższych dniach – początkowo na komputerach i za pośrednictwem przeglądarek urządzeń mobilnych. Użytkownicy będą mogli zapamiętywać utwory, eksportować listy odtwarzania i słuchać ich w wybranym serwisie cyfrowym. Fani muzyki mogą łatwo i szybko eksportować listy odtwarzania z BBC do serwisu Deezer, YouTube lub Spotify i słuchać w nim utworów w całości. Z czasem BBC planuje nawiązać współpracę także z innymi serwisami.

W ciągu najbliższych miesięcy BBC udostępni również ważne funkcje, takie jak rekomendacje DJ'ów i prezenterów oraz możliwość pełnej integracji z urządzeniem mobilnym przy użyciu aplikacji BBC iPlayer Radio. BBC Playlister zostanie udostępniony w witrynach internetowych BBC w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

Playlister pomaga w poznawaniu i zapamiętywaniu wpadającej w ucho muzyki z BBC — zarówno z audycji Lauren Laverne w Radio 6, z serialu EastEnders, jak i z brytyjskiego Tańca z gwiazdami – Strictly Come Dancing.

Tony Hall, dyrektor generalny BBC, powiedział: „BBC Playlister to znakomita innowacja, którą opracowaliśmy w BBC wyłącznie z myślą o potrzebach słuchaczy. Nasze imponujące tradycje muzyczne sięgają początków BBC, a w ciągu swojej historii znaleźliśmy wiele nowych sposobów prezentowania fantastycznej muzyki telewidzom i radiosłuchaczom. Dzięki współpracy z takimi partnerami, jak Deezer, Spotify i YouTube, po raz kolejny zmienimy sposób korzystania z oferty muzycznej BBC”.

Alex Dauchez, dyrektor naczelny Deezera, powiedział: „Współpraca z BBC nad premierą nowego muzycznego produktu BBC Playlister to dla nas prawdziwy zaszczyt. Użytkownicy będą mogli jednym kliknięciem eksportować ulubione utwory z całej oferty BBC i słuchać ich w dowolnym miejscu, korzystając z Deezera. Za pośrednictwem Deezera już teraz fani z ponad 180 krajów, słuchają muzyki i poznają nowe utwory, a nasi redaktorzy codziennie wyszukują i polecają kolejne nowości. Teraz użytkownicy Deezera z wielu krajów mogą słuchać także ulubionej muzyki z BBC”.

Ben McOwen Wilson, dyrektor ds. współpracy partnerskiej YouTube w Europie, powiedział: „BBC to wyjątkowo wpływowy nadawca kształtujący gusty muzyczne różnych pokoleń, w wielu gatunkach. Bardzo cieszymy się z tego, że dzięki usłudze BBC Playlister wielbiciele muzyki ze społeczności YouTube będą mogli słuchać nagrań z ulubionych audycji i programów BBC oraz je udostępniać, eksportując łatwo listy odtwarzania do YouTube”.

Źródło: www.netfan.pl/www.247pr.pl