Radioterapia: Multimedialne słuchowisko radiowe

Miniaturka3 lutego w najbliższy wtorek na antenie i stronie internetowej radiowej Czwórki zagości pierwsze w Polsce słuchowisko multimedialne, łączące radiowe tradycje z teatralną scenografią.

„Radioterapia” – do słuchania i oglądania od poniedziałku do piątku o godz. 7.45 i 18.45 przez cztery najbliższe tygodnie. Słuchowisko powstało w efekcie konkursu na scenariusz „Radiowego Teatru Wyobraźni”, który Czwórka przeprowadziła w maju ub. r. Z nadesłanych zgłoszeń wyłoniono finalistów, którzy wspólnie z reżyserem Xawerym Żuławskim pracowali nad scenariuszami 20 odcinków audiowizualnego spektaklu. Czwórka debiutantów: Justyna Kowalska, Anna Szamotuła, Jarosław Grzechowiak i Marek Jagielski, po licznych próbach, postanowiła opisać nietypowe doświadczenie radiowe. Tak powstała „Radioterapia”, czyli słuchowisko o... konkursie na słuchowisko. Nad całością przedsięwzięcia czuwał Xawery Żuławski, który przeprowadził także casting do „Radioterapii”, a w role bohaterów wcielili się: Barbara Garstka, Mariusz Drężek, Magda Kielar, Włodek Dembowski, Andrzej Szopa i Kuba Kukla.

Zdjęcie

„Radioterapia” jest pierwszą w Polsce próbą połączenia najlepszej tradycji radiowej ze współczesnym przekazem obrazkowym. W rezultacie projekt został wzbogacony o teatralną scenografię, którą zainspirowany tekstem narysował, bez pomocy komputera i programów graficznych, Michał Zomer.
Czwórka zaprasza do słuchania i oglądania słuchowiska od poniedziałku do piątku o 7.45 (premiera) i 18.45 (powtórka) przez 4 kolejne tygodnie. Odcinki będą również dostępne na stronie internetowej czworka.polskieradio.pl. Inicjatywa została dofinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obsada:

- Barbara Garstka - Nicole Novack - blogerka modowa
- Mariusz Drężek - Kryspin Jabłoński - wolny duch, węszyciel spisków wszelakich i przeciwnik systemu
- Magda Kielar - Olga Wrzesińska - korpopracowniczka, autorka książkowego bestsellera
- Włodek Dembowski (Łąki Łan) - Adam Wasilewski - parkingowy, małomówny filozof
- Andrzeja Szopa - dyrektor radia
- Kuba Kukla (dziennikarz radiowej Czwórki) - reporter prowadzący konkurs na słuchowisko.

Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl