WiMP HiFi: Najwyższa jakość dźwięku w Polsce

MiniaturkaSerwis WiMP udostępnia w Polsce usługę bezstratnego strumieniowania muzyki – WiMP HiFi. Każdy komu zależy na najwyższej jakości dźwięku może słuchać ponad 23 milionów utworów w formacie bez kompresji.

 

Usługa jest dostępna na urządzeniach działających w środowisku iOS, Android, Windows Phone, Mac OS i Windows oraz sprzęcie Sonos i Bluesound. Polska jest kolejnym krajem, w którym WiMP udostępnia swoją sztandarową usługę WiMP HiFi. Do tej pory z ponad 23 milionów utworów w bezstratnym formacie mogli korzystać Niemcy, Duńczycy, Norwegowie oraz Szwedzi. Dziś, do tego elitarnego grona, dołączyli Polacy.

“Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że jako pierwsi na świecie udostępniamy usługę strumieniowania muzyki w najwyższej, bezstratnej jakości – mówi Adrian Ciepichał, dyrektor generalny polskiego biura WiMP. – Do tej pory wszystkie serwisy streamingowe borykały się z problemem jakości dźwięku. Dotyczyło to nawet WiMP, który od lat jest kojarzony z wysoką jakością udostępnianych plików. Dzisiaj ta bariera znika. Wprowadzając abonament WiMP HiFi, pozwalający na dostęp do całego, ponad 23-milionowego, katalogu utworów w bezstratnym formacie, dokonujemy rewolucji na niezwykle konkurencyjnym rynku streamingu muzyki. Wierzymy, że HiFi już wkrótce stanie się takim samym standardem jak HD w przypadku telewizji.

Zdjęcie

WiMP rozpoczął prace nad zwiększeniem jakości dźwięku całego katalogu znajdującego się w ofercie już pod koniec 2012 roku. Wszystkie utwory zostały dostosowane do wymagań nakładanych przez technologię streamingu muzyki. To był największy krok na drodze do wprowadzenia do oferty WiMP HiFi. Testy usługi rozpoczęły się w połowie marca ubiegłego roku i zakończyły się pełnym sukcesem.

“Kiedy naprawdę chcesz czerpać radość ze słuchania muzyki, czy to pojedynczych utworów czy całych albumów, WiMP HiFi jest idealnym rozwiązaniem. To doskonały towarzysz dla najwyższej jakości sprzętu, zarówno dla głośników, jak i słuchawek. Nawet jeśli muzyka dostępna do tej pory w WiMP miała bardzo wysoką jakość, to streaming plików w formacie FLAC i ALAC, bezpośrednio do telefonu, tabletu czy zestawu audio, jest czymś szczególnym. Jakość jak w studiumuzycznym? Tak, jest to możliwe od dziś w każdym domu” – mówi Paal Bratelund, product developer.

Źródło: www.netfan.pl/Inf. prasowa