Trzecia edycja Otwartych Wtorków z NuPlays

Miniaturka8.04 ruszyła III edycja Otwartych Wtorków z NuPlays – konkursu dla młodych zespołów, organizowanego przez NuPlays i warszawski klub Progresja Music Zone. W trakcie konkursu odbędzie się 15 koncertów.

 

Zwycięzcę poznamy tuż przed wakacjami. Nagrodą główną jest profesjonalna sesja nagraniowa. Wygranym poprzedniej edycji był zespół Enclose, aktualnie coraz bardziej popularny za sprawą udziału wokalisty w jednym z talent show. Po sukcesie pierwszej i drugiej edycji „Otwartych Wtorków z NuPlays” przyszła pora na kolejną. Pierwszy koncert w ramach trzeciej edycji konkursu (i jednocześnie pierwszy koncert etapu eliminacji) odbędzie się we wtorek, 8 kwietnia. Na deskach Klubu Progresja Music Zone wystąpią cztery zespoły: God Said No, Grim Orange Dice, Merge Conflict i Strain.

Plakat

Idea cyklu „Otwarte Wtorki” narodziła się w 2008 roku, kiedy to Marek „Prezes” Laskowski, właściciel Klubu Progresja, postanowił dać młodym, niedoświadczonym zespołom szansę zagrania koncertu w klubie, w którym grywają najwięksi. Od tego czasu, koncerty te na stałe zagościły w kalendarzu Klubu.

W styczniu 2013 roku do inicjatywy Progresji dołączył NuPlays.pl - platforma do sprzedaży muzyki cyfrowej dla niezależnych artystów i wytwórni. Dzięki temu „Otwarte Wtorki” zmieniły formułę, przyjęły nazwę „Otwarte Wtorki z NuPlays” i stały się konkursem dla początkujących zespołów. Młodzi muzycy, którzy biorą w nim udział, mają szansę wygrać profesjonalną sesję nagraniową, której fundatorem jest NuPlays (nagrany album znajdzie się również w ofercie NuPlays), a także mogą powalczyć o drugą nagrodę - możliwość zagrania przed znanym zespołem, którego koncert organizowany jest przez Klub Progresja Music Zone.  

Dwie edycje już za nami Pierwsza edycja Otwartych Wtorków z NuPlays zakończyła się 17 maja 2013 roku. Spośród pięciu zespołów, które dostały się do wielkiego finału, jury wybrało I.O.Project, formację grającą ambitną mieszankę muzyki pop, rock, funky i jazz, m.in. na instrumentach takich jak wiolonczela i skrzypce.

Zwycięzcą drugiej edycji, która zakończyła się 6 grudnia 2013 roku, został zespół Enclose – formacja dość oryginalna, gdyż jej skład to międzynarodowa mieszanka. Zespół pochodzi z Lublina, jednak tylko dwóch jej członków jest Polakami. Obecnie Enclose tworzy Meksykanin (wokalista), dwóch Polaków (instrumenty klawiszowe i gitara), basista o polsko-peruwiańskim pochodzeniu i perkusista o greckich korzeniach. Zespół powstał w 2011 r. w Meksyku, a w 2013 roku przeniósł się na stałe do Polski. Grupa miała już przyjemność dzielenia sceny z wielkimi zespołami takimi jak Toto, Yes i Asia podczas ich trasy koncertowej w Meksyku, jak również z polskimi zespołami m.in.: Lady Pank, Mislovitz, Dżem czy Acid Drinkers. Obecnie wokalista zespołu, Juan Carlos Cano, jest jednym z uczestników popularnego talent show, dzięki czemu zrobiło się głośniej zarówno wokół jego osoby, jak i samego zespołu Enclose.

Patronami medialnymi trzeciej edycji Otwartych Wtorków z NuPlays są: DlaStudenta.pl, Muzyka.pl, NetFan.pl, Radio Bemowo FM oraz magazyn Rock Axxess.


Źródło: www.netfan.pl/www.nuplays.com