Salva-gość dzisiejszej infosesji Red Bull Music Academy

Miniaturka

Pochodzący z San Francisco producent i DJ, (Paul) Salva (www.soundcloud.com/salva) będzie gościem pierwszej tegorocznej infosesji Red Bull Music Academy zaplanowanej na 3 lutego w gdańskim klubie Żak.

Autor świetnie przyjętego albumu „Complex Housing” i założyciel labela Frite Nite należy do wiodącej aktualnie prym na klubowych scenach, grupy młodych ludzi, których fascynacje muzyczne nie są skrępowane przez gatunkowe ograniczenia czy stylistyczne normy. Ludzi, którzy w swoich kompozycjach splatają „staroszkolne” elektronicznych wzorce, z progresywnymi dokonaniami basowych i beatowych środowisk. Ludzi, których dźwiękowa pasja, dzięki dostępowi do współczesnych mediów, zyskuje rozgłos w najdalszych zakątkach globu. Ludzi, którzy mimo młodego wieku mają spore doświadczenie, tak jeśli chodzi o pracę studyjną, jak i „zakulisową” robotę fonograficzną.

Uczestnicy infosesji będą mogli dowiedzieć się więcej o samej idei owej Red Bull Music Academy, jak i o jej zbliżającej się nowojorskiej edycji. Absolwent zeszłorocznego turnusu w Madrycie, poza wiedzą z zakresu produkcji i managementu, będzie miał okazję podzielić się również wrażeniami ze swojego uczestnictwa w tym „byczym” kursie dźwiękowym. Poza praktycznymi wskazówkami studyjnymi, doradzić będzie mógł również, co zrobić by zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji. Co nagrać na płycie i jak wypełnić ankietę, aby zostać jednym z 60 szczęśliwców, którzy w Wielkim Jabłku będą zgłębiać tajniki sfery audio.

Zdjęcie W zadaniu doradzania i zachęcania wspierać go będzie absolwent Red Bull Music Academy Barcelona (2008), autor wydanej w U Know Me Records epki „One More Time 23” - krakowianin Good Paul (www.soundcloud.com/good-paul). Po kierowanych do aktywnie działających „dźwiękowców”, zajęciach teoretyczno-praktycznych, obaj zagrają na imprezie Coast 2 Coast, którą swoim występem uświetnią również Shlomo i Kixnare.

Proces aplikacyjny do tegorocznej edycji Red Bull Music Academy w Nowym Jorku rozpoczął się 2 lutego i potrwa do 2 kwietnia. Dodatkowe informacje dostępne są na www.redbullmusicacademy.com

3 LUTEGO 2012

GDAŃSK, KLUB ŻAK, UL. GRUNWALDZKA 195/197

START: 19.00

WSTĘP WOLNY