DJ odstrzelił klubowicza

Miniaturka

W jednym z klubów w Atlancie doszło do morderstwa, w którym sprawcą okazał się lokalny DJ – Johnny Jackson III. Oskarżony twierdzi, że postrzelił ofiarę w samoobronie. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

Przed Jackson'em zostały postawione zarzuty nielegalnego posiadania broni, napaści z bronią w ręku oraz morderstwa. Prokuratorzy twierdzą, że 16 stycznia w klubie „Rockafella” zabił on Marka Williams’a. Podczas wstępnego przesłuchania , policyjny detektyw z hrabstwa Fulton – J.S. Rittberg zeznał, że Jackson był DJ’em w prywatnym klubie. Występował pod pseudonimem DJ Outlaw.

Nocą, której doszło do incydentu –jak mówi detektyw, Williams,były pracownik Rockafella wszedł za konsolę i zaatakował Jackson'a, ponieważ ten nie chciał zagrać jego płyt. Williams’owi kazano opuścić klub.

Zdjęcie

Według Rittberg’a, Williams wyszedł jednymi drzwiami,a Jackson drugimi. DJ zeznał później,że gdy stał na parkingu obok swojego samochodu zauważył zbliżającego się do niego Williams’a. Jeden ze świadków obecnych na miejscu zdarzenia twierdzi ,że ktoś dał Jackson'owi strzelbę ,po czym ten zaczął strzelać do Williams’a. Według Jackson’a nastąpiło to po tym jak Williams wymierzył do niego z broni.          

“Ofiara została pięciokrotnie postrzelona ” – powiedział Ritteberg. Obrońca Jackson'a twierdzi, że ten strzelał w obawie o swoje życie.

“Jeżeli czujesz,że ktoś ci zagraża,masz absolutne prawo by się bronić. I jeżeli to niezbędne – masz prawo do użycia siły. Według mojego klienta ten facet nie pierwszy raz chciał go zaatakować , tylko tym razem miał broń” – stwierdził obrońca Jackson'a - Morris Fair Jr.

Prokuratorzy twierdzą, że w tej teorii tkwi nieścisłość. ”Nikt oprócz pana Jacksona nie stwierdził,że ofiara miała broń”. Również policja nie potwierdziła wersji Jackson’a. Świadkowie zeznali,że oskarżony strzelał do Williams'a,pomimo iż ten leżał już na ziemi.

“Świadek widział jak Jackson strzelał kilkakrotnie,po czym stanał nad ofiarą i strzelał dalej” – stwierdził Ritteberg.

Jak wskazuje policja, Williams został postrzelony dwukrotnie w plecy,dwa razy w tułów i raz w głowę. Istnieją podejrzenia, że Williams również posiadał broń.” Policja nie przesłuchała jeszcze wszystkich świadków, ale jestem pewien ,że ktoś musiał widzieć Williams’a z pistoletem” – mówi Fair.

Sędzia Karen Woodson dotarła jednak do wystarczającej ilości dowodów. Sprawa trafi do sądu najwyższego.