Kino i galeria na Open'erze

MiniaturkaOkazuje się, że tegoroczny festival nie będzie jedynie wydarzeniem muzycznym. Pomiędzy koncertami będzie można udać się do Alter Kina, w którym wyświetlane bedą pokazy filmowe organizowane przez ludzi związanych z Planet Doc Festival.

Kuratorem tego projektu będzie Artur Libhart, szef festiwalu Planete Doc Festival. Filmy będzie można obejrzeć w Alter Kinie. Póki co wiemy, że będzie ich około 16.

Zdjęcie

Kolejną nowością będzie galeria Open'era. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to co roku będzie zapraszany jeden artysta, który prygotuje specjalną, imprezową wystawę. Co roku wystawa będzie inna. Wszystkie coroczne prace będą następnie umieszczane w specjalnej galerii na świeżym powietrzu. Kuratorem pierwszej wystawy mA BYĆ Maurycy Gomulicki.

Na TEGOROCZNYM Open'erze zagrają: Björk, Bon Iver, Wiz Khalifa, Bat for Lashes, Friendly Fires, Franz Ferdinand, Justice, The XX, SBTRKT i Julia Marcell.

Festiwal odbędzie się w dniach 4-7 lipca, tradycyjnie na terenie lotniska Kosakowo. Tym razem festival skończy się w sobotę. Dotychczas dniem zakończenia imprezy była niedziela.