Zagraj na polskiej edycji Electronic Beats nad morzem!

MiniaturkaDobra wiadomość na początek tygodnia - Festiwal Electronic Beats po raz drugi zagości w naszym kraju! Odbędzie się on już 28 kwietnia w Centrum Stocznia Gdańska. Zagranicznni wykonawcy, którzy wystąpią na kolejnej polskiej edycji Electronic Beats Festival zostaną ujawnieni lada dzień, ale polscy artyści, którzy chcieliby wziąć udział w tym niezwykłym muzycznym wydarzeniu, już od dzisiejszego popołudnia mogą zgłaszać się do konkursu "Zrób Głośniej na Electronic Beats!", otwartego dla wszystkich, bez względu na staż i dorobek. Warunki niezbędne: własny repertuar, poruszanie się w stylistyce bliskiej idei Electronic Beats (od tanecznej elektroniki po alternatywne, rockowe brzmienia) i osobowość sceniczna.

Zdjęcie

Konkurs podzielony jest na kilka etapów:

- od 27 lutego do 9 marca są przyjmowane zgłoszenia (szczegóły w regulaminie konkursu na stronach T-Mobile Music)

- 12 marca jury konkursu ogłasza 20 wyłonionych przez siebie finalistów i rusza głosowanie użytkowników portalu T-Mobile Music, które trwa do 25 marca. Do kolejnego etapu, czyli przesłuchań klubowych, przechodzą artyści, którzy zajmą 4 pierwsze miejsca w głosowaniu fanów. Dodatkowo, jury zastrzega sobie prawo wręczenia 2 dzikich kart i zaproszenia wskazanych przez siebie finalistów na przesłuchania.

- 4 kwietnia w warszawskim klubie Chwila odbędą się przesłuchania na żywo, z udziałem publiczności. Wyłoniony przez jury zwycięzca wystąpi 28 kwietnia w gdańskim Centrum Stocznia Gdańska na festiwalu Electronic Beats.

Electronic Beats gra w całej Europie od ponad dekady – to już 200 imprez, m.in. w Berlinie, Kolonii, Wiedniu, Barcelonie i Budapeszcie, na których bawiło się ponad 300 tysięcy fanów. Ale Electronic Beats to nie tylko festiwal. Pod tą nazwą kryje się pełny program muzyczny, obejmujący m.in. opiniotwórczy, anglojęzyczny magazyn, cykliczną kompilację DVD "Slices", portal internetowy, blogi i media społecznościowe, a także EB TV oraz EB Radio.
Polski debiut festiwalu Electronic Beats miał miejsce w grudniu minionego roku, w Warszawie. Nie zapomnimy oszałamiającego show Groove Armada, zachwycających młodzieńczą energią The Drums, nawiedzonej Zola Jesus i wyluzowanego Wiley'a. Oklaskiwało ich 2,5 tysiąca fanów, choć chętnych było znacznie więcej – bilety wyprzedały się na kilka dni przed festiwalem!