Back to Berlin - wielki powrót Love Parade?

MiniaturkaWydawałoby sie, że po ogromnej tragedii jaka miała miejsce w 2010 roku na ostatniej edycji Love Parade w Duisburgu najsłynniejsza impreza muzyki techno przejdzie do historii. Tymczasem kolejna edycja parady ma się odbyć i to w tym roku pod nazwą B-Parade!

Impreza najprawdopodobniej odbędzie sie 21 lipca 2012 roku w Berlinie! Organizatorzy postawili na nową koncepcję imprezy obejmującą szczególne środki ostrożności i gwarantującą bezpieczną zabawę. Miejsce imprezy będzie spełniało wymagania dotyczące imprez masowych.

Zdjęcie

W celu zapewnienia przyjezdnym komfortu i bezpieczeństwa, nowi organizatorzy imprezy podjeli współpracę z urzędnikami miejskimi, policją, strażą pożarną, służbami ratunkowymi, lokalnymi firmami transportowymi i gastronomicznymi oraz instytucjami zajmującymi się ochroną środowiska. Koszt organizacji parady to okolo 2 miliony Euro.

Zdjęcie

Dla naszego portalu powrót parady miłości ma ogromne znaczenie. To właśnie DJ WORLD, a dokładnie DJ BBX, 11 lat temu zorganizował pierwszą w historii polską platformę na Love Parade 2001! Było to wielkie wydarzenie w historii polskiego clubbingu. Mimo wielu trudności związanych m. in. z przekroczeniem granicy niemieckiej, polska ciężarówka przybyła na miejsce imprezy. Dokładnie 10 minut przed rozpoczęciem pochodu platforma była w pełni przygotowana i otrzymała numer 22.

Polską ekipę DJ'ów reprezentowali: Glasse, Fresh, Da'Break, BBX, a także artyści z sopockiego Sfinxa. Ciężarówka była ozdobiona kosmicznymi konstrukcjami aluminiowymi i robiła niesamowite wrażenie.

"Nie da się opisać reakcji i radości naszych rodaków gdy dostrzegli naszą platformę z trzepoczącymi na niej biało czerwonymi flagami, ten widok, ich nieopisana radość, wynagrodziła nam wszystkie poniesione trudy i nieprzespane noce, to było niesamowite, mieliśmy wrażenie, że dajemy tym ludziom szczęście..." - powiedział DJ BBX.