Założyciel grupy Beastie Boys nie żyje

MiniaturkaJeden z trzech założycieli grupy hip-hopowej Beastie Boys – Adam Yauch – nie żyje. Na stronie internetowej zespołu poinformowano, że raper zmarł w piątek 4.05.2012 r. w Nowym Jorku, po prawie trzyletniej batalii z rakiem. Miał 47 lat.

Wcześniej agencja Reuters podawała, że na stronie internetowej rapowego potentata – Russella Simmonsa pojawił się wpis „potwierdzam tę bardzo przykrą wiadomość”. Muzyk jednak nie podawał źródła informacji. Także magazyn „Rolling Stone” na swojej witrynie podał wiadomość o śmierci Yaucha.

Adam Yauch, znany także jako MCA, urodził się w Nowym Jorku 5 sierpnia 1964 roku. Trio Beastie Boys powstało na początku 1980, kiedy do zespołu, który stworzył Yauch dołączyło jego dwóch kolegów – Michael Diamond (Mike D) i Adam Horowitz (Ad-Roc).

Zdjęcie

Raperzy zdobyli sławę w 1986 roku, kiedy wydali album „License to Ill” ze swoim pierwszym hitem – „Fight for Your Right (To Party).” Beastie Boys na swoim koncie mają też takie hity, jak „Sabotage”, czy „Intergalactic”. Yauch wyreżyserował wiele teledysków składu

W ostatnich latach działania trio, MCA skoncentrował się na produkcji filmowej i założył firmę producencką „Oscilloscope”. W 2009 roku Yauch ogłosił, że cierpi na raka. Wyrażał wtedy nadzieję, że nowotwór ślinianki da się wyleczyć, ale zespół musiał odwoływać występy.

Od 2009 roku MCA nie wystąpił publicznie. Nie był też obecny, gdy w zeszłym miesiącu Beastie Boys zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame.

Źródło: tvn24.pl