Piosenkarka Donna Summer nie żyje

Miniaturka17.05.2012 r. w wieku 63 lat w swoim domu na Florydzie zmarła Donna Summer określana mianem Królowej Disco. Artystka od dłuższego czasu zmagała się z chorobą nowotworową.

Donna Summer, a właściwie LaDonna Adrian Gaines, znana była z takich przebojów jak "Hot Stuff", "Last Dance" i "Bad Girls". W 1989 roku ukazał się doskonały album "Another Place and Time", z którego pochodzą takie hity jak "I Don't Wanna Get Hurt" czy "This Time I Know It's for Real" .

Zdjęcie

Donna Summer znalazła się na szczytach list przebojów w 1976 roku dzięki utworowi "Love To Love You Baby". Kolejne pięć lat było pasmem jej wielkich sukcesów. Ogromną popularnością cieszyły się piosenki "I Feel Love", "Last Dance", "Macarthur Park", "Heaven Knows", "Hot Stuff", "Bad Girls" oraz duet z Barbrą Streisand "No More Tears (Enough Is Enough)".

Artystka pięć razy odbierała nagrodę Grammy i sześć razy American Music Awards. Była pierwszą kobietą, która miała trzy numery jeden w ciągu jednego roku. W sumie osiem jej kawałków lądowało na szczycie zestawienia singli. Ostatni album piosenkarki "Crayons", ukazał się w 2008 roku.

Źródło: netfan.pl