Ze szczytów spadli na samo dno

MiniaturkaSkończył się ulgowy czas dla gwiazd telewizji. Dziś wystarczy jeden błąd, aby zrujnować sobie medialną karierę. Poniżej przedstawiam listę osób, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaliczyły największy medialny upadek.

Zanim przejdę do grona nieszczęśników, którzy zamiast odpoczywać w wakacje, zastanawiają się co dalej z nimi będzie, przyjrzyjmy się osobom mającym na swoim koncie medialny sukces. Zdecydowanie na pierwszym miejscu należy wymienić Grycanki. Marta Grycan wraz z córkami Wiktorią i Weroniką potrafiły przekuć swoje wady w zalety. Nie załamały się pod falą krytyki  dotyczącą ich obfitych kształtów i sposobu ubierania się. Konsekwentnie promowały się na imprezach, podsycając zainteresowanie publiki. Co chwilę wypuszczały nowe newsy na swój temat. Aż dopięły swego – po wakacjach prawdopodobnie zobaczymy w TVN-ie ich reality show.

Zdjęcie

Na przekór wszystkim krytykantom i zazdrośnikom międzynarodową karierę robi Ewa Minge. W Polsce nie cieszy się wśród branży modowej dobrą opinią (nasłuchałem się o niej złych rzeczy i od starych wyjadaczy, i od początkujących gwiazdek krawiectwa). Za to na świecie jest coraz bardziej doceniana. Jej kreacje przed samą królową Elżbietą nosiła Cheryl Cole, piosenkarka i jurorka brytyjskiego „X Factora”. Chrapkę na jej twórczość mają też inne zagraniczne osobowości. Jej popularność sięga odległych rejonów świata, nawet dalekich Emiratów Arabskich. Tam Ewa wkrótce poleci, aby zaprojektować indywidualną kolekcję ubrań dla żon lokalnych naftowych krezusów.

Zdjęcie

Mamy też sezonowe gwiazdki – Dominikę Zasiewską znaną jako Wodziankę i Natalię Siwiec, Miss Euro 2012. Dziewczyny wzbudzają chwilowe zainteresowanie, bo przecież każdy lubi popatrzeć na ładne buzie i ciała. I może na tym zakończymy prezentację obu pań. Dodam tylko, że pierwsza z nich pracowała jako podawaczka wody u Kuby Wojewódzkiego. Znana jest z rzekomego związku z Nergalem. Metalowiec scharakteryzował ją krótko: „Miłośniczka disco-polo, szybko zerwałem z nią relacje”. Z kolei Natalia to przykład klasycznej metamorfozy. Dzięki operacjom plastycznym z miłej, szarej myszki zamieniła się w wyzywającego wampa.

Tyle szczęścia, co wyżej wymienione panie, nie mieli niektórzy znani z telewizji panowie. Okazało się, że aby zostać znienawidzonym, wystarczy jeden wybryk, wypowiedziane jedno głupie zdanie lub nierozsądna wpadka. Zestaw poniższych nazwisk jest zaskakujący. Kto jeszcze pół roku temu pomyślałby, że wkrótce gwiazdy cieszące się ugruntowaną estymą, zostaną wręcz zmiażdżone lawiną krytyki ze strony swoich dotychczasowych fanów. Jak widać, w mediach wszystko jest możliwe, bo łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

Oto ci, którzy już nie istnieją w mediach albo ich pozycja jest o wiele słabsza:

KUBA WOJEWÓDZKI I MICHAŁ FIGURSKI

Zdjęcie

W audycji „Poranny WF” pomylili satyrę z kawałami rodem z rynsztoka. Obrazili Ukrainki i wszystkie osoby, które nie żyją na takim poziomie co oni. Z wulgarną satysfakcją opowiadali o wykorzystywaniu i gwałceniu tamtejszych sprzątaczek zasłaniając się zrozumiałą tylko dla nich „konwencją”. Potem pokazali swoją wyższość twierdząc, że polskie społeczeństwo jest za głupie i za bardzo kołtuńskie, aby poznać się na ich zaawansowanych żartach. W efekcie czego nie mają już swojej audycji, a ich dalsza kariera pozostaje pod znakiem zapytania.

WOLI I TYSIO, czyli Dawid Woliński i Marcin Tyszka

Zdjęcie

Ich program „Woli i Tysio na pokładzie” miał być zabawny, a wyszedł żenujący. Udowodnili, że nie wiedzą, co to prawdziwe życie, zaś do ciężkiej roboty zupełnie się nie nadają. Najgorsze jest to, że swoim wulgarnym zachowaniem (na porządki dziennym były żarciki o „spuszczaniu się na twarz”, „trzepaniu wora” i „dziurze w owłosionym tyłku”) wzbudzili do siebie odrazę i do końca zniszczyli swój pielęgnowany wizerunek podziwianego projektanta mody i profesjonalnego fotografa. Wstydzi się za nich nawet środowisko homoseksualne, mając w pamięci ich seksistowskie wyczyny w „Top model”.

SZYMON MAJEWSKI

Zdjęcie

To dobry przykład, jak zanudzić swoją osobą widzów i wypalić się zawodowo. Mimo, że program Szymona w TVN-ie przechodził ostatnio kilka poważnych zmian, cały czas jego oglądalność topniała. Nic dziwnego, ile można patrzeć na wtórne grepsy i powtarzające się skecze? Majewski wrócił więc do radia – tym razem Eski, gdzie prowadzi poranne audycje. Rezultat jego wysiłków okazał się marny  - słuchalność programu jest niższa niż przed zatrudnieniem znanego z telewizji gwiazdora. Szymon może pocieszyć się już tylko jednym – dużymi pieniędzmi, które dostał za uporczywie powtarzaną w telewizji reklamę banku.

ZBIGNIEW HOŁDYS

Zdjęcie

W momencie, kiedy kariera wokalna podupada, dawni gwiazdorzy zostają biznesmenami lub restauratorami. Natomiast były lider Perfectu postanowił zostać guru. Kursował między programami telewizyjnymi, aby wypowiadać się na niemal każdy temat. Skrytykował wiele spraw, obraził kilka osób (na przykład Jarosława Kaczyńskiego nazwał „ponurym ch*jem”). Przyszła jednak kryska na Matyska, bo pan Zbigniew wziął się za internautów. Stanął po stronie ACTA, oskarżając swoją dotychczasową publikę o piractwo i kradzież utworów. Internauci nie mogli ścierpieć tak jawnej bezczelności. Pod ich naporem Hołdys musiał usunąć profil na Facebooku i dziś już nie istnieje publicznie.

MACIEJ DOWBOR

Zdjęcie

W polskiej telewizji nie było jeszcze takiej sytuacji na żywo, w której prezenter pomylił rozmawiającą z nim osobę. Co prawda ta osoba była łudząco podobna do Agnieszki Radwańskiej i została podstawiona przez ekipę programu Szymona Majewskiego. Maciek chodził potem struty rozmyślając, w jak perfidny i mało wyrafinowany sposób dał się oszukać. Nie wiem jak zareagował na pojawiające się żarty, że w stresującej sytuacji, jaką jest „live”, nie rozpoznałby nawet własnej żony. Została mu tylko jedna satysfakcjonująca myśl – upokarzającego go Szymona Majewskiego nie ma już w telewizji, a on nadal jest.

Autor: Robert Patoleta
Źródło: http://robertpatoleta.bloog.pl