Wybitni goście gali Soundedit'12

MiniaturkaPodczas uroczystej Gali Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit’12 nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” otrzyma Józef B. Nowakowski. Swoją obecność na Festiwalu potwierdził również swoją Trevor Jackson - projektant, producent filmowy, fotograf oraz DJ.

Józef Nowakowski muzyczną karierę zaczynał mając lat 12. Grał na gitarze basowej w szkolnych zespołach. Później grywał w zespołach tworzonych przez Wojciecha Waglewskiego czy Zbigniewa Hołdysa. W 1972 r. zachęcony i inspirowany przez Czesława Niemena Nowakowski zajął się już profesjonalnie realizacją dźwięku. Po założeniu System Studio (1974 r.) współpracuje i nagrywa dla większości najpopularniejszych polskich zespołów i artystów. W portfolio Nowakowskiego są m.in.: Seweryn Krajewski, Bajm, Brygada Kryzys, Urszula, Republika, Anna Jantar, John Porter, Michał Urbaniak, Stanisław Soyka, Jan Borysewicz i wielu, wielu innych.

Płyty nagrane przez tegorocznego gościa Soundedit pozostają nadal w sprzedaży i mimo specyficznych warunków polskiego rynku fonograficznego osiągnęły rewelacyjne wyniki handlowe. Józef Nowakowski nie poprzestaje tylko na zadaniach producenckich. Wciąż wprowadza nowe technologie nagrań, stawiając przede wszystkim na innowacyjność.

Nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem przyznaną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie produkcji muzycznej otrzyma z rąk muzyków Brygady Kryzys: Tomasza Lipińskiego i Roberta Brylewskiego.

Kolejny gość, który przyjął zaproszenie organizatorów Soundedit to Trevor Jackson. W szeroko pojmowanej sztuce audiowizualnej działa od ponad 20 lat. Spełnia się twórczo jako projektant, producent filmowy, fotograf oraz DJ. Zawsze stara się, by jego opracowania wizualne miały jak najwyższą jakość oraz element innowacyjności. Wizualizacje mają dopełniać muzykę, a estetyczne standardy, jakich trzyma się Jackson wielokrotnie były doceniane przez krytyków sztuki.

Zdjęcie

Karierę rozpoczął w 1987 r., wraz z narodzinami spółki projektanckiej Bite It! Wczesne prace Trevora wykorzystała Cynthia Rose w projekcie „Design After Dark: The Story Of Dancefloor Style”. Następnie Trevor zaangażował się w produkcje muzyczne. Jego styl jest określany jako mroczna mieszanka hip-hopu, psychodelii, dub oraz elektronicznej awangardy. Działał pod pseudonimem Underdog. Również na tym polu zyskał uznanie, dzięki czemu miksował dla Massive Attack, U2 i Unkle.

W 1996 r. założył wytwórnię Output Recordings. Wytwórnia wydawała i dystrybuowała płyty m.in.: For Tet, LCD Soundsystem, The Rapture oraz grupy Trevora – Playground. Jackson opracowywał również kampanie wizualne dla znanych, światowych marek: BMW, Lexus, Coca-Cola, Nike, Puma, MTV, Red Bull, Sony, EMI czy Universal. Jego prace, instalacje i projekty były wystawiane w prestiżowych muzeach i podczas międzynarodowych wystaw. Artysta był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Zawsze podkreślano spójność jego koncepcji, unikatowość, uniwersalność i innowacyjność.

Podczas Festiwalu Soundedit’12 odbędzie się spotkanie z Trevor’em. Artysta wystąpi również jako DJ u boku Tima Simenon’a. Wspólnie zagrają w sobotę 27 października na afterparty w Klubie Wytwórnia.

Źródło: www.netfan.pl/www.soundedit.pl