Prawie pół miliona osób na koncertach "Lata z Radiem"

MiniaturkaZa nami 20 wyjątkowych koncertów największej w Polsce letniej trasy koncertowej –„Lata z Radiem”. Dwa ostatnie zagraliśmy w Świeradowie Zdroju i Jeleniej Górze. Podczas wakacji dla słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia wystąpiło 19 największych gwiazd rodzimej sceny muzycznej.

Zdjęcie

Publiczność nie zawiodła – w sumie bawiło się z nami około pół miliona osób! Koncertowe „Lato z Radiem” ruszyło 24 czerwca w Uniejowie, a zakończyło się 26 sierpnia w Jeleniej Górze. Na trasie znalazło się 20 polskich miast, w których wystąpili znani i lubiani artyści: Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Blue Café, Andrzej Piaseczny, Zakopower, Stachursky, Kombii, De Mono, grupa Enej, IRA, Ania Wyszkoni, Patrycja Markowska, Sylwia Grzeszczak, Wilki, Raz Dwa Trzy, Leszcze, Wanda i Banda oraz Maleo Reggae Rockers. Wszystkie koncerty cieszyły się ogromną popularnością, ale rekord frekwencyjny padł w Zamościu i Jarosławiu, gdzie bawiło się odpowiednio ponad 30 tys. i 28 tys. osób.

Zdjęcie

Po raz pierwszy w tym roku „Lato z Radiem” miało własną telewizję – koncerty były emitowane „na żywo” w Internecie za pomocą aż 8 kamer. Dodatkowo w każdy niedzielny wieczór na antenie radiowej Jedynki można było słuchać retransmisji najlepszych koncertów trasy „Lata z Radiem” 2012.


Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl