Ibiza Residency - zobacz jak można zdobyć Ibizę!

MiniaturkaJesteś ciekaw jak wyglądały ostatnie trzy miesiące dla finalistów DJ'skiego konkursu Ibiza Residency? Pierwszy webisode Burna właśnie wylądował w sieci. I to z Adamem Zasadą w roli głównej!

Adam Zasada od prawie 2 miesięcy jest rezydentem Cafe Mambo – jednego z najważniejszych klubów na Ibizie, gdzie na co dzień grywają artyści tacy jak Fatboy Slim, Bob Sinclar, Paul Oakenfold, Groove Armada czy Pete Tong. Młody Polak zdobył to zaszczytne miano dzięki wygranej w Ibiza Residency – konkursie, w którym utalentowani DJ'e z całej Europy walczyli o rezydencję w jednym z trzech najbardziej cenionych klubów na Ibizie. Uczestnicy programu Burn Studios, który rozpoczął wiosną tego roku, musieli wykazać się niezwykłą determinacją oraz znakomitymi umiejętnościami technicznymi. Droga do zdobycia miana rezydenta nie była łatwa – każdy z kandydatów musiał przejść przez kilka etapów rywalizacji, najpierw w swoim rodzinnym kraju, a później podczas spotkań i warsztatów na Ibizie. Trzech najlepszych zostało na wyspie jako rezydenci.

Zdjęcie

Te właśnie zmagania 11 młodych DJ'ów – w tym Adama – można śledzić w serii webisodów przygotowanych przez Burn Studios. Od wczoraj dostępny jest pierwszy odcinek – kolejne co niedzielę publikowane będą na www.facebook.com/burn. W cyklu tym zobaczymy jak finaliści programu Burna przez ostatnie trzy miesiące ciężko pracowali nad swoimi setami, uczyli się produkcji i poznawali kulisy największych klubów świata w towarzystwie prawdziwiej śmietanki muzyki elektronicznej – Jamiego Jonesa, 2Many DJs, Luciano czy Davida Guetty.

Zdjęcie

Od soboty 22 września rusza cykl relacji z programów mentorskich i wyjątkowych wykładów, jakich finalistom Ibiza Residency udzielili najwięksi obecnie artyści klubowi na świecie. Adam Zasada, który jako jedyny Polak znalazł się wśród finalistów, wyjątkowo chwalił sobie tę właśnie część konkursu. "Warsztaty prowadzone przez Richiego Hawtina, Carla Craiga, Sashę, Luciano, 2manydjs, Davida Guettę, Jamiego Jonesa oraz przez managerów, właścicieli klubów, promotorów, realizatorów dźwięku, właścicieli sklepów muzycznych były fantastycznym przeżyciem. Tematyka warsztatów była bardzo zróżnicowana. Od czysto teoretycznych dotyczących produkcji muzyki (np. z Jamesem Randem, czy też Davidem Guettą) do bardziej ogólnych wykładów związanych z promocją, agencjami bookingowymi, wytwórniami muzycznymi" – mówi Adam.

Zdjęcie

Podczas spotkań z muzykami młodzi DJ'e mieli też możliwość poznania ich historii o drodze na DJ'ski szczyt. "Złotą myślą, którą można było wyciągnąć z kilku wykładów było to, żeby się nie poddawać. Oni wszyscy przylecieli na wyspę bez żadnego wsparcia, pozostali na niej i po wielu latach ciężkiej pracy, a czasem nawet biedy, w końcu zostali zauważeni i udało im się wybić" – dodaje Zasada. Trzeba przyznać, że Adama już doceniono na Ibizie – Cafe Mambo przedłużyło jego kontrakt poza czas określony w konkursie, a młody DJ przymierza się do wydania debiutanckiej EPki. Więcej o losach Adama i innych młodych talentów muzycznych oraz ich mentorach dowiecie się z kolejnych odcinków serii Ibiza Residency.


Źródło: www.netfan.pl/www.alboalbo.com