Koncerty z Audioriver w Czwórce

MiniaturkaCzwórka – Radio z Wizją zaprasza na retransmisje koncertów z festiwalu Audioriver 2012. W każdą sobotę DJ Bert przypomni słuchaczom najlepsze występy tegorocznej edycji płockiego festiwalu. Jako pierwszy w cyklu audycji pojawi się niemiecki duet Coma.

Trzydniowy festiwal Audioriver to najważniejsza impreza elektroniczna w Polsce. Czwórka – Radio z Wizją stale jej patronuje. W tym roku ekipa Czwórki nagrywała większość koncertów i setów DJ'skich grających w Płocku artystów. Będzie ich można słuchać w soboty o godz. 21.00 w specjalnych wydaniach audycji DJ'a Berta „Kluboteka”. Występu niemieckiej grupy będzie można posłuchać w sobotę, 6 października. Norbert Borzym zaprasza także do wysłuchania wywiadu z Comą, który przeprowadziła Ewelina Grygiel.

Zdjęcie

Duet Coma tworzą Marius Bubat and Georg Conrad. Ich specjalnością jest łączenie we współczesne brzmienie gatunków uznawanych dziś za falę new rave, a więc oldschool techno i popu lat 80. Przełomowym momentem w karierze grupy był występ na imprezie „Total Confusion” w rodzinnej Kolonii w 2007 roku. Duet dał wówczas popis swoich DJ'skich umiejętności w konwencji live show i został uznany za jeden z najlepszych w historii imprezowego cyklu. Producencki debiut formacji nastąpił rok później, w 2008 roku w oficynie Firm, będącej sublabelem prestiżowej wytwórni Kompakt, z którą Coma związana jest do dziś. Ich muzykę można usłyszeć w setach takich sław sceny techno, jak Sascha Funke, Tobias Thomas czy Superpitcher.

W kolejnych audycjach Czwórka – Radio z Wizją nada sety takich artystów, jak Floex, Shapershifter, Tommy 47, Gabriel Ananda, Cutline, Byetone, Deadbeat, Carl oraz Etheric Double.


Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl