Floex - set z Audioriver w Czwórce

Miniaturka13 października o godzinie 21.00 Czwórka – Radio z Wizją zaprasza na kolejny koncert z tegorocznego festiwalu Audioriver. W sobotniej „Klubotece” na antenie Czwórki zabrzmi set DJ'ski Floexa. Oprócz retransmisji koncertu prowadzący audycję Hubert Augustyniak zaprasza także do wysłuchania wywiadu z artystą, który przeprowadziła Ewelina Grygiel.

Tomáš Dvořák aka Floex to czeski producent, kompozytor i klarnecista, a także artysta multimedialny. W 2001 roku zadebiutował albumem „Pocustone”, wyróżnionym przez Czech Pop Music Academy nagrodą „Anděl 2001” i nominowanym do nagrody „Qwartz Electronic Music Award 2004” w kategorii Odkrycie Roku. Jego drugi studyjny krążek „Zorya” ukazał się w 2011 roku i także cieszył się powodzeniem – zdobył dwie nagrody Anděl w kategoriach muzyka alternatywna i muzyka elektroniczna oraz był nominowany do czeskiej nagrody krytyków „Apollo”.

Zdjęcie

Floex jest dobrze znany także za sprawą współpracy ze studiem Amanita Design przy tworzeniu ścieżek dźwiękowych. Owocem tej kooperacji jest soundtrack do gry „Samorost 2” z 2006 roku oraz ścieżka do gry „Machinarium”, która została doceniona przez magazyn „PC Gamer” jako najlepsza ścieżka dźwiękowa 2009 roku. W kolejnych audycjach Czwórka – Radio z Wizją nada sety takich artystów, jak: Shapershifter, Tommy 47, Gabriel Ananda, Cutline, Byetone, Deadbeat, Carl oraz Etheric Double.

Trzydniowy festiwal Audioriver to najważniejsza impreza elektroniczna w Polsce. Czwórka – Radio z Wizją stale jej patronuje. W tym roku ekipa Czwórki nagrała większość koncertów i setów DJ'skich grających w Płocku artystów. Można ich słuchać w soboty o godz. 21.00 w specjalnych wydaniach audycji DJ Berta „Kluboteka”.


Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl