MTV EMA 2012 dla Moniki Brodki!

MiniaturkaMożemy być naprawdę dumni z naszych polskich artystów. Walka była zacięta, a poziom wysoki. Należy jednak pamiętać, że zwycięzca może być tylko jeden. W tym roku nagroda w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca MTV EMA 2012 przypadła Monice Brodce.

Po otrzymaniu informacji o zwycięstwie w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca, Monika Brodka powiedziała: "Bardzo się cieszę, że tym razem się udało. Serdecznie dziękuję wszystkim głosującym za głosy, wsparcie i sympatię!" Tym samym Monika Brodka przeszła do kategorii Najlepszy Artysta Europejski, w której znajdą się lokalni zwycięzcy z innych Państw Europy. Jeśli i tam poszczęści jej się w głosowaniu, przedstawicielka rodzimego rynku muzycznego stoczy walkę o miano Najlepszego Artysty Światowego.

Monika Brodka wychowywała się w góralskiej rodzinie z muzycznymi tradycjami. Mając zaledwie 6 lat zaczęła grać na skrzypcach. Już wtedy jej głównym atutem był słuch muzyczny, który przyczynił się do jej późniejszej kariery. W 2003 roku po wygraniu „Idola” rozpoczęła karierę solową. Pierwszy album studyjny artystki pt. „Album” ukazał się w 2004 roku. Twórczość wokalistki w głównej mierze stanowił tradycyjny pop, od którego ostatnio piosenkarka zdecydowała się odejść. W ostatnim krążku pt. „LAX”, który nagrała w Los Angeles, możemy się doszukać elementów alternatywnych i elektro-popu. Utwór promujący jej najnowszą płytę to singiel „Varsovie”. Ostatni album Moniki Brodki ukazuje jej nowe oblicze – stała się pewną siebie i gotową na artystyczne eksperymenty artystką.

Zdjęcie

Warto również przypomnieć polskich artystów, którzy byli nominowani poza Moniką Brodką. Oprócz niej, o nagrodę MTV EMA w tym roku ubiegali się Pezet, Mrozu, Iza Lach i The Stubs.

Na stronie mtvema.com widzowie mogą także oddawać swoje głosy na inne kategorie, w których szanse na nagrody mają artyści zagraniczni, m.in. Debiut Roku, Najlepszy Występ na Żywo, Wokalista Roku, Image Roku (nowa kategoria!). Cały proces głosowania na tegorocznych nominowanych do MTV EMA potrwa do 9 listopada 2012, do godz. 11:59.


Źródło: www.netfan.pl/www.mslgroup.com