Zgłoś swój remiks w konkursie Reebok Classic Trax

MiniaturkaReebok Classic Trax to polski label, w ramach którego artyści z różnych scen i gatunków muzycznych tworzą utwory nawiązujące do tradycji muzyki miejskiej – od hip-hopu, przez soul do elektroniki. Ale projekt Classic Trax to nie tylko ciekawe kolaboracje – to też konkurs dla młodych producentów muzycznych.

Jego pierwsza odsłona już trwa. „Creative People” to pierwszy kawałek, który powstał dzięki Reebok Classic Trax. Utwór ten to efekt współpracy uznanych już artystek – Natali i Pauliny Przybysz z zespołu Sistars – z utalentowanymi beatmakerami z Wrocławia – trio Hush Hush Pony. Praca nad tym kawałkiem pozwoliła siostrom Przybysz na eksperymentowanie czy – jak same określiły "pójście w nieznane". Dla Hush Hush Pony był to kolejny etap w produkcji muzyki – zamiast samplować acapellę mogli współpracować z wokalistkami, które na dodatek stanowią czołówkę polskiej sceny muzycznej.

Zdjęcie

Każdej z takich kolaboracji w ramach wydawnictwa Classic Trax towarzyszy konkurs na remiks. „Creative People” jako premierowy kawałek otwiera tę rywalizację. Jaka jest formuła konkursu? Dzięki specjalnej aplikacji na Facebooku każdy, kogo pasją jest muzyka może pobrać ścieżki do utworu i stworzyć jego własną wersję. Do 26 października producenci wrzucają swój remiks na Dropbox Reebok Classic Trax w serwisie Soundcloud. Zaakceptowane propozycje będą następnie udostępnione na Facebooku, gdzie użytkownicy wybiorą najlepszy edit „Creative People”. A ten poznamy już na początku listopada.

Konkurs Classic Trax to nie tylko możliwość wygrania ubrań i obuwia Reebok Classics za kwotę 1000 złotych, ale też możliwość zaistnienia na szerokiej scenie muzycznej. Wszystkie utwory i ich remiksy zostaną wydane na CD, a zwycięzcy konkursu będą mieli możliwość wystąpienia u boku artystów, których utwory edytowali.


Źródło: www.netfan.pl/www.alboalbo.com