DJ Vadim z Ninja Tune wystąpi w Polsce

MiniaturkaVadim - Prawdziwy hip-hopowy wizjoner oraz znany DJ i producent już 5 grudnia wystąpi na scenie Live City Sounds! Podczas wrocławskiego występu usłyszymy kompozycje z najnowszego albumu artysty – krążka “Don’t Be Scared”.

Jak dobre wino albo whisky DJ Vadim im jest starszy, tym wydaje się być lepszy, a charakter jego muzyki ciekawszy. Umiejętnie dobierając składniki pozwala powoli fermentować swojej muzyce już od 20 lat, a jego płyty to od dawna już towar dla koneserów.

DJ Vadim to prawdziwy rewolucjonista i innowator na każdym obszarze swojej kariery. Jak pisał o nim opiniotwórczy magazyn URB: “w czasie swej wieloletniej działalności jako DJ i producent niezliczonej ilości projektów, Vadimowi po prostu nie skończyły się pomysły”. W 1994 DJ Vadim założył swoją wytwórnie Jazz Fudge, rok później podpisał kontrakt z legendarną stajnią Ninja Tune. Od tego czasu zagrał dwa i pół tysiąca koncertów w 69 krajach, mając na koncie występy na festiwalach takich jak Sonar, Glastonbury, Big Chill, Fuji Rock, Roskilde, Natting Hill Carnival i Shambala. Określenie “międzynarodowy” wydaje się być za małym słowem, żeby opisać zasięg Vadima.

Zdjęcie

Jego styl nie jest łatwy do opisania, bo Vadim szybko zmienia pozycję, z łatwością porusza się po świecie hip hopu i elektroniki, dodając elementy muzyki reggae, soul, trip hop, funk, dub a nawet afrykańskie brzmienia, house, jazz czy boogie. Nazywany “Johnem Coltrane hip – hopu” wyprodukował dziesiątki płyt solo i w we współpracy z innymi, a pracował z takimi artystami jak Foreign Beggars, DJ Krush, The Herbaliser, Killa Kela, czy Fat Freddy’s Drop. Na swoim własnym koncie ma 6 płyt solowych, 5 płyt nagranych z zespołem, niezliczone mixtape’y i remiksy – widać, że swoje ulubione hasło “Nie ma spania!” traktuje poważnie.

W Polsce DJ Vadim będzie promował swój ostatni album “Don’t be scared”. Wystąpi we Wrocławiu i w Krakowie razem ze swoim perkusistą.


Źródło: www.netfan.pl/www.lionstage.com