Ron Morelli wystąpi w Warszawie

Miniaturka17 listopada, w stołecznym klubie Powiększenie wystąpi jedna z najszerzej obecnie dyskutowanych postaci sceny alternatywnej elektroniki – Ron Morelli, prosto z Nowego Jorku. Ten doświadczony DJ i producent oraz przede wszystkim człowiek-instytucja stojący za wytwórnią Long Island Electrical Systems (L.I.E.S.), ma już w tym roku za sobą znakomity występ w naszym kraju podczas cieszącego się doskonałą renomą festiwalu Unsound w Krakowie.

Tym razem odwiedzi Warszawę w ramach realizowanego we współpracy z Bushmills cyklu Since Way Back. Będzie to trzecia już odsłona tej promotorskiej inicjatywy mającej na celu przywrócenie należnego miejsca kolekcjonerom płyt, producentom, doświadczonym DJ'om oraz artystom występującym na żywo.

Zdjęcie

Kiedy w 2010 roku, jako pracownik słynnego nowojorskiego sklepu płytowego A-1, Ron Morelli zakładał w duchu DIY małą wytwórnię L.I.E.S., nie przypuszczał pewnie, że dwa lata później będzie czołowym wydawcą awangardowej elektroniki na wschodnim wybrzeżu. Ograniczone tylko do winylowego nośnika, limitowane nakłady płyt, często bez okładek, jedynie z ręcznym stemplem, wpisują się w punkowego ducha lat 80-tych, któremu wierny jest Morelli. Większość pozycji z katalogu jego wytwórni wymyka się sztywnym gatunkowym ramom, łącząc w sobie surowy, czasem kwaśny house ze szkoły Larry’ego Hearda, techno, industrial, czy pełen rozwleczonych synth’ów ambient. Wśród artystów i często osobistych przyjaciół, którzy chętnie wydają u Rona znajdziemy takie nazwiska jak Legowelt, Xosar czy Steve Summers aka Jason Letkiewicz. Jednorazowy projekt producencki Bad News, który zrealizował wspólnie z Lee Douglasem (TBD), wypełnił tegoroczne playlisty fanów nowego techno w stylu Blawana, a po produkcje z labelu L.I.E.S. siegają postacie z pogranicza popu i elektroniki jak Azari & III. Rok 2012 upływa dla Rona nieprzerwanie w trasie. Podróżując, promuje na świecie swoją oficynę i przygotowuje niezliczone i różnorodne miksy dla zasłużonych serwisów muzycznych, blogów czy respektowanych marek - jak na przykład jego listopadowa audycja dla Carhartt Radio.


Źródło: www.netfan.pl/www.futurepr.pl