Znamy zwycięzców MTV EMA 2012!

MiniaturkaGala rozdania nagród MTV Europe Music Awards, która była transmitowana na żywo z Frankfurtu przez MTV, już za nami. Prowadząca wydarzenie Heidi Klum zadbała o nastrój gości największej europejskiej gali muzycznej swoim poczuciem humoru i olśniła widzów kreacjami od Versace.

Motywem przewodnim był cyrk – na gali nie zabrakło więc akrobatów, pokazów ognia i tancerzy. Serię występów podczas gali rozpoczęła Rita Ora, która pojawiła się na scenie w wielkiej, złotej klatce i zaśpiewała swój singiel „R.I.P”. Zaraz po Ricie, na scenie pojawił się zespół fun., który wykonał swój wielki hit „We Are Young”. Później scenę opanowali akrobaci, którzy towarzyszyli Alicii Keys podczas „Girl on Fire”. Z kolei Pitbull, podczas występu otoczony został przez piękne tancerki, które ozdobiły jego wykonanie „Don’t Stop the Party”. Występy zespołów The Killers i Muse miały niesamowitą oprawę - zachwyciły wizualizacjami i pokazem świateł i laserów.

W tym roku zwycięzcami została Taylor Swift i Justin Bieber, którzy zdobyli po trzy statuetki. Taylor wygrała w kategoriach Wokalistka Roku, Najlepszy Image i Najlepszy Występ na Żywo. Zakończyła również galę swoim występem, podczas którego zaśpiewała „We Are Never Ever Getting Back Together”.

Zdjęcie

Justin Bieber powtórzył zeszłoroczne zwycięstwo w kategoriach Wokalista Roku oraz Najlepszy Wykonawca Pop, a także zdobył nagrodę dla Najlepszego Wykonawcy Sceny MTV World Stage. Z kolei koreański gwiazdor PSY, zdobył nagrodę za Najlepszy Teledysk do piosenki „Gangnam Style”. Zanim odebrał nagrodę, zatańczył słynny układ z teledysku razem z prowadzącą galę - Heidi Klum, a później wykonał utwór na żywo razem z kilkudziesięcioma tancerzami-sobowtórami. Teledysk do „Gangnam Style” został odtworzony już ponad 700 milionów razy w serwisie YouTube – jest oficjalnie najczęściej odtwarzanym utworem na świecie.

W wyścigu o nagrodę MTV w kategorii Najwięksi Fani zwyciężyli chłopcy z One Direction, dzięki zaangażowaniu swoich wiernych „directionerów”. Han Geng, czyli Najlepszy Wykonawca Światowy rodem z Chin, zdołał pokonać w tej kategorii samą Rihannę i Justina Biebera. Honorową nagrodę dla Ikony zdobyła pośmiertnie Whitney Houston. Nagrodę zaprezentowała wzruszona Alicia Keys. Wspomniany został też zmarły w tym roku Adam Yauch, jeden z członków Beastie Boys.


Źródło: www.netfan.pl/www.mslgroup.com