Reebok Mistrzostwa Świata DJ'ów IDA 2012

MiniaturkaImpreza Reebok Mistrzostwa Świata DJ’ów IDA 2012 to niewątpliwie jedno z najbardziej oryginalnych i awangardowych wydarzeń muzycznych bieżącego roku. Zawody te odbędą się w formie ekskluzywnego seansu DJ’skiego, który przeprowadzony zostanie w najbardziej prestiżowym kinie w Krakowie – Kino Kijów.Centrum.

828 miejsc na sali premierowej oraz olbrzymi ekran, na którym będzie wyświetlany przebieg pojedynków z udziałem najlepszych DJ’ów z kilkunastu państw świata, gwarantują niezapomnianą imprezę na najwyższym, światowym poziomie.

Reebok IDA WORLD FINAL to drugi obok DMC WORLD najważniejszy, międzynarodowy turniej dla DJ’ów, mający na celu wyłonienie Mistrza Świata. W Krakowie o tytuł zawalczą reprezentanci: Japonii, USA, Anglii, Włoch, Francji, Czech, Portugalii, Niemiec, Brazylii, Indonezji, Kanady, Belgii oraz Polski.

Harmonogram imprezy oprócz zawodów obejmować będzie koncert Fisz Emade oraz pokazy specjalne największych światowych gwiazd turntablizmu, takich jak: DJ Fly (Francja), DJ Cross (Belgia), The MIxfitz (Belgia) oraz broniącej tytułu ekipy Beat Bombers z Portugalii. Po raz kolejny na IDA WORLD FINAL wystąpi 5-cio krotny Mistrz Holandii Dj Irie, który swoim audio – wizualnym „show” wywołał w zeszłym roku stojące owacje wśród całej zgromadzonej w Kinie Kijów.Centrum publiczności.

Po zawodach i pokazach specjalnych w holu kina odbędzie się impreza muzyczna z udziałem zaproszonych gości oraz 3-krotnego Mistrza Polski DJ’a Falcona.
Najciekawszą jej część zaprezentuje DJ Woody z Anglii. Jego „Big Phat 90’s Show” to sentymentalna podróż do ery hip-hopu lat 90-tych przedstawiona w formie miksu najlepszych utworów tego okresu połączonych z wyświetlaniem teledysków.

Tegoroczny Reebok IDA WORLD FINAL to już 5 impreza tej rangi przeprowadzana w Krakowie. Dzięki bardzo dobrej organizacji to właśnie Kraków co roku wygrywa prawa do realizacji tego wydarzenia. Impreza od samego początku konsekwentnie wspierana jest przez Urząd Miasta Krakowa. Założeniem współpracy jest pokazanie Krakowa jako miasta z charakterem, otwartego na awangardowe wydarzenia i odwiedzanego przez kluczowe postacie światowej sceny DJ'ingu.

Sponsorem tytularnym imprezy po raz kolejny została firma REEBOK oraz jej marka Classics.

Zawody Reebok IDA WORLD FINAL 2012 rozegrane będą w dwóch konkurencjach:

"Technical" w której pokażą indywidualne umiejętności DJ'skie, na ktore składają się melodyjność i spójność setu, beat juggling i scratching oraz "Show", w której zawodnicy mogą łączyć się w drużyny wykorzystując nieograniczony dostęp do wszelkich urządzeń perfyferyjnych typu samplery, efekty, instrumenty muzyczne etc. W kategorii tej najważniejszą rolę spełnia kreatywność i stworzenie ze swojego setu pewnego rodzaju show. Niemniej jury będzie także oceniać umiejętności techniczne. Sety w kategorii "Technical" trwają odpowiednio: 3 min. eliminacje, 2 x 2 min. półfinały, 2 x 2 min. finały. W kategorii "Show" prezentowany jest jeden 6-cio minutowy set.

Pojedynki oceniać będzie jury w składzie:

Dj Fly (FR) – 2008 DMC World Champion
Dj Cross (BEL) – 2011 IDA World Champion, 2012 DMC World team Champion
Dj Eprom (POL) – Doubl IDA 2007 World Champion
Dj Irie (HOL) – 5 x DMC Holland Champion
Dj Pro – Zeiko (GER) – 3 x World Champion
Dj Falcon (POL) – 3 x IDA Poland Champion
Dj Woody (UK) – Vestax Extravaganza World Champion, ITF 2001 World Champion

HISTORIA MISTRZOSTW IDA

International DJ Association to międzynarodowa organizacja z siedzibą w Monachium skupiająca DJ’ów. IDA wywodzi się bezpośrednio z International Turntablist Federation i jej głównym celem jest promocja turntablismu - czyli użytkownia gramofonu jako instrumentu muzycznego. Obecnie IDA posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 15-stu krajach na Świecie (Anglia, Francja, Rosja, Czechy, Słowacja, Portugalia, Meksyk, Niemcy, Holandia, Belgia, Filipiny, Kanada, Polska, Austria, Australia, Brazylia). W każdym kraju, w którym działa przedstawicielstwo IDA organizowane są mistrzostwa mające na celu wyłonić najlepszego DJ’a. Następnie DJ’e, którzy wygrali krajowe eliminacje spotykają się na Mistrzostwach Świata. W ramach ITF rozegrano 10 edycji Mistrzostw Świata. IDA zorganizowała cztery imprezy o tytuł Mistrza Świata, wszystkie w Polsce. Sukces krakowskich imprez w 2007, 2009, 2010 i 2011 roku oraz warszawskiej w 2008 sprawił, iż Polski oddział IDA jest najlepiej zorganizowaną placówką International DJ Association na Świecie. Dzięki temu po raz kolejny organizujemy ten znany międzynarodowy turniej. Duży wpływ na mocną pozycję naszego kraju w strukturach IDA ma nagrywany co roku teledysk promujący imprezę. Wszystkie dotychczasowe produkcje udało nam się wypromować z dużym globalnym sukcesem.

TELEDYSK PROMOCYJNY:

Najważniejszym elementem kampanii promocyjnej imprezy jest specjalnie nakręcony na tę okazję teledysk muzyczyny.

IDA 2012 Promo – Fisz Emade, Dj Fly, Dj Cross, Beat Bombers, Dj EProm

Klip co roku w pełni spełnia swoje zadanie dając stając się głównym tematem newsów i komunikatów PR’owych.

GWIAZDY SPECJALNE IDA 2012:

FISZ EMADE (PL)

Fisz to jeden z bardziej eklektycznych artystów młodego pokolenia w naszym kraju. Jego początki miały mocne korzenie w hip-hopie, jednak w tej chwili jego twórczość nie ma wiele z nim wspólnego. Muzyka Fisza i jego brata EMADE ociera się o jazz, soul, funk mieszając je z najnowszymi trendami awangardy. Fisz/Emade to zdobywca tegorocznego Fryderyka oraz posiadacz prestiżowego „Paszportu Polityki”.

DJ IRIE (HOL)

DJ Irie pochodzi z Holandii i jest najbardziej docenianym na Świecie DJ’em miksującym jednocześnie obraz i muzykę. To właśnie dlatego został on zaproszony do Krakowa na pokaz specjalny podczas IDA WORLD FINAL. Irie to 5 –cio krotny Mistrz Holandii  DMC Champ (2002 , 2003, 2004, 2005, 2008). Jego ulubione style to funk, hip hop, electro, dubstep.

DJ FLY (FR)

DJ FLY to zdobywca Mistrzostwa Świata DMC w roku 2008. Pochodzi z Francji. Podczas Finału w Krakowie zaprezentuje specjalny pokaz oraz zagra imprezę taneczną w holu kina.

DJ WOODY (UK)

DJ Woody to zwycięzca międzynarodowych zawodów Vestax Extravaganza i jeden z najbardziej wpływowych DJ’ów w Anglii. W 2008 roku współpracował z IDA przy produkcji klipu promującego Mistrzostwa w Warszawie. Tym razem Woody zaprezentuje specjalny audio-wizualny show podczas finałów IDA 2012.  W pokazie tym zobaczyć będziemy mogli całą historię hip-hopu lat 90-tych zmiksowaną na żywo przy użyciu klipów video.

BEAT BOMBERS (POR)

Ekipa Beat Bombers pochodzą z Portugalii i są  aktualnymi Mistrzami IDA w kategorii Show.
Podczas IDA 2012 podejmą się obrony tytułu.

DJ CROSS (BEL)

Pochodzący z Belgii DJ Cross to aktualny Mistrz Świata IDA 2011. Swój tytuł wywalczył pokonując po zaciekłym pojedynku francuskiego DJ’a Skillz’a. Zgodnie z regułami IDA wywalczył on tym samym udział w nagraniu teledysku promcyjnego IDA 2012 oraz zaproszenie do udziału jako gwiazda w samej imprezie. We wrześniu tego roku wraz z ekipą MIXFITZ zdobył on Mistrzstwo Świata Federacji DMC.

MIXFITZ (BEL)

Udział ekipy Mixfitz jest totalną niespodzianką i świadczy tylko i wyłącznie o prestiżu zawodów IDA. Ekipa ta we wrześniu wygrała drużynowe Mistrzostwo Świata DMC i na wieść o możliwości przyjazdu do Krakowa od razu potwierdziła swoje zainteresowanie. Co prawda jeden z jej członków, którym jest DJ Cross tak czy inaczej bierze udział w imprezie, ale ich występ jako teamu to całkowicie ich inicjatywa.

The Mixfitz to trzech nieprzeciętnych turntablistów - wspomniany DJ Cross (IFC Crew), DJ Damented (Killa Tactics) oraz DJ Jack (IFC Crew). Ich zwycięzki set na DMC to miks hiphop, electro, dubstep, drum'n'bass, dancehall, reggae, dance, disco, pop & rock on wykonywany na 6-sciu gramofonach. Wszyscy pochodzą z Belgii i startowali już z powodzeniem podczas licznych zawodów w Belgii. Jack i Cross znali się na długo przed powstaniem Mixfitz wygrywając jako IFC (Iron Finga Cutz) tytuł drużynowego Mistrza ITF. Podczas imprezy w Krakowie zaprezentują swój zwycięski set z zawodów DMC w Londynie.

PŁYTA IDA 2012

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdy uczestnik Reebok IDA WORLD FINAL otrzyma okazjonalną płytę CD, na której znajdą się utwory występujących na imprezie artystów. Płyta to świetne narzędzie promocyjne oraz idealny prezent dodawany do każdego biletu wstępu.

Plakat

ORGANIZATORZY:
Agencja Zooteka, IDA POLAND, Kino Kijów.Centrum

PATRONI MEDIALNI:
ONET.PL, Street Mag Light, Video Outdoor, Digital Board, RADIO ESKA, Freestyle.pl, Dziennik Polski „Magnes”, Poka Poka, Streeters.pl

WSPÓŁPRACA:
Urząd Miasta Krakowa

SPONSOR GŁÓWNY:
REEBOK

SPONSORZY:
Show System, Stanton, Rane, PRO-X-FADE, Miller, Red Bull, Coca Cola, Urban Flavours, 12” Flying Plate, Dephect, Scratch USA, Concept Music Art, Hotel IBIS, Slope

OFICJALNA STRONA IMPREZY:
www.idaworld.org

BILETY:

Bilety w dostępne w przedsprzedaży:
od 1.10.2012 do 30.10.2012 cena 49 zł
od 1.11.2012 do 7.12.2012 cena 59 zł

na www.ticketpro.pl oraz w skateshopie KOKOSZOP, ul. Floriańska 16 w Krakowie i kasach Kina Kijów.Centrum Al. Krasińskiego 34

Bilet w dniu imprezy: 65 zł

Do każdego biletu jest dodawana płyta z utworami wykonawców, którzy wystąpią na imprezie.