Premiera albumu KAMP! na scenie City Sounds

MiniaturkaKAMP! to elektroniczne trio, które powstało w 2008 r. w Łodzi. Ich brzmienie często opisywane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80-tych, francuskiego house'u czy chill-wave'u.

Rok 2011 okazał się dla KAMP! przełomowy. W styczniu pojawili się w roli supportu podczas polskiej trasy koncertowej zespołu Hurts. Kolejne występy odbyły się w Londynie oraz USA na najważniejszej imprezie showcase'owej przemysłu muzycznego - festiwalu SXSW w Austin, Texas. We wrześniu nakładem portugalskiej wytwórni D.I.S.C.O. Texas na rynku pojawił się pierwszy oficjalny singiel promujący to niezatytułowane jeszcze wydawnictwo. Nagranie "Cairo" jest jednocześnie debiutem KAMP! na rynku międzynarodowym. W grudniu 2011 roku „Cairo” w remiksie JBAG pojawiło się na składance „Kitsune Club Night Mix #2” czyniąc Kamp! pierwszym, polskim zespołem, który pojawił się na wydawnictwie tego kultowego francuskiego labelu.

Ich kolejny utwór, "Breaking Ghost's Heart", cieszący się ciągle rosnącą zaowocował występami na najważniejszych polskich festiwalach, w tym na Selectorze, Openerze, Audioriver czy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Wartym uwagi jest również fakt, że KAMP! to także autorzy solidnych remiksów dla takich polskich artystów jak Cool Kids Of Death, Indigo Tree, The Compleiner & The Complainers czy Moniki Brodki. "Mamy nadzieję, że podczas ich pierwszego występu na wrocławskiej scenie nie zabraknie tych właśnie utworów i uda się wytworzyć unikalną i energetyczną imprezę podczas tego wieczoru" – mówi Maciej Szabatowski, pomysłodawca cyklu City Sounds.

Zdjęcie

Piątkowemu występowi łódzkiej formacji KAMP! podczas spotkania w klubie Eter towarzyszyć będzie poznański duet tworzący muzykę elektroniczną - Rebeka, w którego skład wchodzi Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny. Ich muzyka to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z poważnymi syntezatorami. Pierwszy, wspólnie już przygotowany, singiel “Fail” bardzo szybko stał się numerem jeden polskich rozgłośni radiowych. W kwietniu tego roku powstał kolejny już singiel - “Stars”, z którym związani są tacy artyści jak Moullinex, Xinobi czy właśnie Kamp!. Wraz z singlem pojawił się pierwszy teledysk zespołu cieszący się niezwykłą popularnością wśród polskich fanów tego rodzaju muzyki.

"Jesteśmy przekonani, że niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma Rebeki zostaną niezwykle dobrze przyjęte przez zgromadzoną na tym wyjątkowym koncercie publiczność" – dodaje M. Szabatowski.


Źródło: www.netfan.pl/www.lionstage.com