Deadbeat w sobotę na antenie Czwórki

MiniaturkaW najbliższej „Klubotece” Hubert Augustyniak zaserwuje słuchaczom set i wywiad z Deadbeatem, czyli Scottem Monteithem. Nagrania z festiwalu Audioriver będzie można wysłuchać 24 listopada o godzinie 21.00.

 

Deadbeat to bardzo lubiany przez polską publiczność producent, pochodzący z Monteralu, obecnie mieszkaniec Berlina. Sympatię i popularność zaskarbiły mu liczne albumy i produkcje, na których słychać inspiracje dubem, reggae i minimal techno. Kanadyjczyk jest przykładem artysty, którego kariera rozpoczęła się od fascynacji muzyką na gruncie zawodowym, aby dopiero po czasie przeistoczyć się w ścieżkę prawdziwego twórcy. W latach 1999 – 2003 pracował dla Applied Acoustics Systems, gdzie tworzył syntezatory softwarowe.

Zdjęcie

Doświadczenie to rozbudziło w nim pasję do eksperymentowania z nową technologią i czerpania z innowacyjnych rozwiązań na gruncie własnych produkcji muzycznych. Zainteresowanie technologią wykorzystywaną w muzyce stało się jego znakiem rozpoznawczym. Z tego względu został zaproszony w roli wykładowcy na Red Bull Music Academy w australijskim Melbourne, a poza tym, jako wytrawny znawca tematu, pisuje do „Computer Music Magazine”.


Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl