Europejskie Targi Muzyczne w PKiN

MiniaturkaDwa dni targów, trzy dni muzyki i masa gwiazd! Gośćmi Europejskich Targów Muzycznych Gazety Co Jest Grane, organizowanych w dniach 24-25 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, będą gwiazdy muzyczne – wśród nich światowej sławy jazzmani Tomasz Stańko i Michał Urbaniak, Iza Lach, Marek Kościkiewicz, Kamil Bednarek, Jerzy Owsiak czy Czesław Śpiewa. W koncertach towarzyszących imprezie wystąpią z kolei m.in. Monika Brodka, MashMish, Renata Przemyk, Voice band i wielu innych.

Tomasz Stańko - gdyby stworzyć listę polskich muzyków, którzy bez najmniejszego trudu zrobili karierę za granicą, Stańko byłby na jednym z pierwszych miejsc. Gdyby stworzyć listę jazzmanów, bez których ten gatunek nie byłby dziś tym, czym jest, Stańko musiałby się na niej znaleźć. Gdyby stworzyć listę mistrzów trąbki, którzy sprawili, że jest ona we współczesnym jazzie tak ważnym instrumentem, nie mogłoby na niej zabraknąć Stańki. I czy trzeba pisać o nim jeszcze coś więcej? Może tylko to, że spotkanie z Tomaszem Stańko odbędzie się w niedzielę , o godz. 12.30 i 14.15 w PKiN. Wśród spotkań z gościem specjalny znaleźli się m.in. Irek Dudek, Kayah, Jerzy Maksymiuk, Bohdan Łazuka i inni.

Zdjęcie

Na tegorocznej edycji Targów prężnie zaprezentuje się Strefa Niezależna. Jest to szansa pokazania tych, którzy działają poza głównym nurtem. Strefa dzielić się będzie na część muzyczną i tą poświęconą modzie. Na miłośników krążków CD czeka wielka wymienialnia płyt. Masz płyty, których się wstydzisz? A może masz więcej niż jeden egzemplarz tego samego albumu? Chcesz pozbyć się nie potrzebnych winyli, lub CD, a przy okazji wzbogacić swoją kolekcję o nowe pozycje? To wymarzone miejsce dla Ciebie.

Targi będą także okazją dla ponad 100 wystawców do zaprezentowania swojej oferty, a to będzie kolejna atrakcja dla widzów. Bo na stoiskach poszczególnych oficyn będzie można kupić płyty nie zawsze dostępne przecież w znikających niemal z miesiąca na miesiąc sklepach muzycznych, będzie można dostać promocyjne gadżety, spotkać się ze swoimi ulubionymi gwiazdami. To idealne miejsce na zrobienie przedświątecznych zakupów! Nie zabraknie tez atrakcji dla dzieci, kinomanów czy fanów mody.


Źródło: www.netfan.pl/www.agora.pl