Koncert dla ofiar huraganu Sandy

Miniaturka12 grudnia w nowojorskim Madison Square Garden odbędzie się koncert dla ofiar huraganu Sandy zatytułowany „12.12.12”. Wydarzenie to uzyska bezprecedensową dystrybucję , porównywalną do Super Bowl, rozdania Nagród Akademii Filmowej oraz Nagród Grammy.

Gala „12.12.12” będzie nadawana w telewizji, radiu i Internecie, dzięki czemu prawie 2 miliardy ludzi na całym świecie będzie mogło na żywo obejrzeć lub wysłuchać występów znanych muzyków i aktorów. Koncert, wyprodukowany przez Chase, będzie dostępny we wszystkich 114 milionach gospodarstw domowych w USA i u ponad 400 milionów abonentów telewizyjnych w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce, Azji i Australii. Koncert zostanie nadany na żywo na kanale Sundance Channel w czwartek, 13 grudnia o godzinie 1:30 (czasu polskiego) – powtórka jest zaplanowana na piątek, 14 grudnia na godzinę 21:00. Gala będzie transmitowana także za pośrednictwem innych nadawców w Polsce, jak i na całym świecie.

Zdjęcie

Historyczną rangę temu wydarzeniu nadaje fakt, że będzie ono nadawane na żywo w największych internetowych serwisach wideo na świecie, w tym YouTube, AOL, Yahoo, Hulu i innych. Łącznie miesięcznie usługi transmisji wideo docierają do ponad 1,4 miliardów użytkowników na całym świecie. Ponadto koncern Clear Channel Media and Entertainment, przyciągający ponad 239 milionów słuchaczy i ponad 48 milionów unikalnych użytkowników cyfrowych miesięcznie, nada ten koncert na żywo w swoich 850 stacjach radiowych na terenie Stanów Zjednoczonych i na ich profilach na Facebooku, w cyfrowym radiu iHeartRadio, jak również na licznych stronach internetowych.

Zdjęcie

Główną gwiazdą „12.12.12” będzie legendarny zespół The Rolling Stones oraz tacy kultowi artyści jak The Who, Paul McCartney, Bon Jovi, Eric Clapton, Dave Grohl, Billy Joel, Alicia Keys, Chris Martin, Bruce Springsteen & the E Street Band, Roger Waters, Eddie Vedder oraz Kanye West. Opublikowana została także lista prezenterów: Steve Buscemi, Jessica Chastain, Chelsea Clinton, Sean Combs, Billy Crystal, Leo DiCaprio, Jimmy Fallon, Jake Gyllenhaal, Karlie Kloss, Seth Meyers, Bobby Moynihan, Chris Rock, Adam Sandler, Susan Sarandon, Jon Stewart, Kristen Stewart, Quentin Tarantino oraz Brian Williams.

Producenci gali James Dolan, John Sykes i Harvey Weinstein wydali następujące oświadczenie: "Z dumą może stwierdzić, że dzięki współpracy wielu firm medialnych, pobijemy rekord wszech czasów pod względem zasięgu dystrybucji tego wydarzenia na całym świecie. Oznacza to, że prawie każdy człowiek na Ziemi z dostępem do telewizji, radia, smartfonu, tabletu, komputera czy innego urządzenia podłączonego do Internetu będzie mógł go obejrzeć".

Źródło: www.netfan.pl/www.onboard.pl