Mac Demetrius na największym festiwalu w USA

MiniaturkaObecnie elektroniczna muzyka taneczna skupia wokół siebie największy ruch młodzieżowy. Największym i najbardziej prestiżowym twórcą i promotorem tego gatunku muzycznego  na świecie jest FG DJ Radio. Polska od niedawna może się szczycić artystą docenianym w tej dziedzinie muzyki i znanym już na świecie.

Mac Demetrius jest najnowszym odkryciem muzyki elektronicznej i klubowej. Rozpoznawalna twarz na scenie DJ-International. Mac Demetrius to chłopak, który poświęcił się kompletnie muzyce. Zaczynał karierę jako DJ na imprezach organizowanych przez przyjaciół, by wkrótce być rozpoznawanym w wielu klubach oraz na wielu imprezach największych światowych marek takich jak Bentley, Lamborghini czy William Rast. Pamięta dobrze czasy kiedy wyśmiewano go za podjęty wybór zarabiania muzyką. Każdorazowo grając udowadnia, że posiada prawdziwe umiejętności, a jego innowacyjne i energiczne miksowanie sprawia, że Mac staje się jednym z najbardziej obiecujących artystów w obecnym czasie.

Koncepcja jego własnej klubowej muzyki deep house ewoluowała przez lata od typowej imprezy miejskiej do masowych imprez. Dojrzewał we własnym świecie dźwięków i sportu, a jego największymi idolami od zawsze byli Michael Jackson, Freddie Mercure i Bruce Lee. Posiada swój rozpoznawalny styl, który jest kompilacją fascynujących go dźwięków. Jest to house z ogromną ilością punktów kulminacyjnych, zaskakujących efektów i wybuchowych bitów, a jego unikalny styl energetyzuje łatwo tłum. Bycie DJ'em oprócz samorealizacji ma dla niego również inne dobre strony, a dzięki swoim dźwiękom ma wielu przyjaciół i zaczyna wiedzieć jak smakuje sława, która wcale nie jest dla niego najważniejsza. Cały czas jest skoncentrowany na swojej pasji – muzyce i fanach oraz… kobiecie. Obecnie Mac Demetrius występuje na wielu imprezach oraz w wielu klubach, a jego charakterystyczne, głębokie sety stają się coraz bardziej popularne wśród licznej, wymagającej publiczności.. Mac Demetrius zagra na największym festiwalu muzyki elektronicznej organizowanym w USA który odbędzie się 24.7.2013 za sprawą FG DJ Radio.

Niesamowity sen Polaka stał się jawą, trwa i każdego dnia jest bardziej intensywny dzięki jego talentowi i pracy. Mac podkreśla wielokrotnie: "Dzięki ogromnemu wsparciu WILL 2 B i wielu ludzi tworzących ogromną rodzinę FG DJ Radio USA, FG DJ Radio Europe and FG DJ Radio Mexico". Mac Demetrius, który objął rezydenturę w FG Radio USA zagra wśród najbardziej rozpoznawalnych gwiazd na świecie, którzy przyczyniają się do największego odbioru radia, takich jak: Tara MC Donald, Prok + FITCH, Sistar Bliss, Richard Grey, Jesse Vogrn, Felix Leiter, Chocolate Puma, Tristan Garner, DJ Paulette, Roul and Doors, B.Liv, Mednas, Diamond Dealer, Slander, Franke Steel, Jason Drazen, Charlie Arcane, Greg May, Michael Canitrot, Sad Darco, Eric The Tutor, ADDK, Jason Drazen, Chris B, Carl Ramos, Midnight Beats, Axel Beca, Marco Cantella, Disco Damage, Eman, Lunde Bros, Massive Vibes, Kinetica Rec, Cobra Voyage, Steaetronique, Steven Benerjee, Sick Boy, Gregori Klosman, Mike Bugout, Arano Pena, FukiFlex, Michael Weramets, Jared Dietch, Alexander Technique, Sem Thomasson, Tom Swoon, Greg May, Adrien Mezsi, V-I-C, Angelo Scalici, Luke Garcia, Nari & Milani, David Hopperman, Party Killers, Andre Saint-Albin Blaqwell, Tony Romera, Erick La Peau, DJ Noodles, Mac Demetrius, Frank Dona, DJ Deanne, Frank Bizzle i wiele innych gwiazd.

Radio DJ FG zostało założone w 1991 roku w Paryżu, we Francji i na całym świecie: Monako, Anvers, Toronto, Moskwie, St Petersbourgu, Kijowie, Belgradzie, Zurichu, Rzymie, Madrycie, Barcelonie, Toledo, Bilbao, Casablance, Rabatcie, Beyrouthcie, Port au Prince, St Martin, G-Canarie, Porto, Braga, Curacao ...i USA!

Zdjęcie

Poniżej zamieszczamy rozmowę z Mac Demetriusem

Którzy artyści mają wpływ na Twoją pracę DJ 'a? Czego nauczyłeś się od nich?

Mac: Właściwie wszyscy, każda z osób, które tworzą, emanują odmienną energią i mnie inspirują. Dorastałem słuchając Michaela Jacksona, Davida Bowie i Queen, myślę, że od nich otrzymałem swój pierwszy smak muzyki. Teraz John Legend, Justin Timberlake i Sam Sparro. Gdy chodzi o muzykę elektroniczną zacząłem słuchać dużo Daft Punk, Cassius, Fatboy Slim i odnalazłem siebie inaczej, dowiedziałem się czego ja chcę od muzyki house. Można powiedzieć, że wszyscy artyści wpływają na moje poszukiwania, produkcje i grę.

Jak wybrać pseudonim?

Mac: Dorastałem właściwie w wielu krajach i kulturach. Wiele osób wywiera wrażenie na kilku - kilkunastoletnie dziecko. W świecie muzycznym każdy miał pseudonim. Gdy musiałem wybrać pseudonim postawiłem na mój nick, który nadali mi wcześniej moi przyjaciele, Demetrius. Tak było kilka lat, do czasu przełomu w moim życiu. Wtedy wiele się wydarzyło i zmieniło o 180 stopni… i stało się tak jak sobie wymarzyłem będąc 10-latkiem … od tego czasu istnieję jako Mac Demetrius.

Jakie są twoje plany na przyszłość i gdzie widzisz siebie za pięć lat?

Mac: Pracuję na kilka rzeczy jednocześnie, na pewno nigdy nie przestanę grać i tworzyć – nie potrafię! Szukam nieustannie nowych wydań i pracuję nad moim nowym show na żywo. Uwielbiam mieszankę między byciem w trasie i w studio! Z pewnością mojej energii nie da się powstrzymać, ujarzmić ją potrafi tylko moja żona (śmiech).

Co oznacza dla ciebie FG DJ Radio ?
Mac: Najlepszą rodzinę.

Bierzesz narkotyki?

Mac: Nie i nigdy nawet nie dotknąłem ich. Kłóci to się z moimi przekonaniami, jak można wieczorem brać kokainę chcąc rano uprawiać jogę? (śmiech). Teraz zastanawiam się skąd Twoje pytanie, (śmiech) ludzie mogą tak myśleć, patrząc jak zachowuję się na scenie (śmiech). No tak, trudno jest wytłumaczyć racjonalnie przypływ mojej energii na scenie i często po występach w klubach przyjaciele mówią: "Ten koleś musi by
na prochach". Nigdy nawet nie pojawiło się w moich myślach zapytanie o jakąś pigułkę czy inne świństwo. Lubię napoje energetyczne (śmiech). Jak gram nie piję też alkoholu, świadomie o tym wspominam, bo spotykałem się w pierwszych latach grań z przekonaniem, że każdy DJ pije. Dla mnie to absurd. Ok, wyprzedzę pytanie. Nie palę. Jak widać każdy jakoś sobie radzi, dla mnie chyba używką jest granie (śmiech).

Opisz się w 3 słowach

Mac: Muzyczny wariat, zdecydowany, zakochany.

Plakat