Playlista z polskimi artystami na Koniec Świata

MiniaturkaMuzyczny serwis streamingowy WiMP poprosił artystów ze świata muzyki o wskazanie wraz z uzasadnieniem utworu, który chcieliby usłyszeć jako ostatni, tuż przed końcem świata , który według kalendarza Majów, nastąpi już w najbliższy piątek, 21 grudnia.

W efekcie powstała playlista składająca się z 19 utworów wybranych przez: Kayah, Brodkę, Roberta Gawlińskiego, Afro Kolektyw, Muchy, Maję Kleszcz, Popkulturę, Kasię Cerekwicką, Grabka, Anię Wyszkoni, Łukasza Zagrobelnego, Dorotę Miśkiewicz, Kasię Stankiewicz, Tomka Makowieckiego, Gabę Kulkę, Happysad oraz artystów zagranicznych: Imanę, Scotta z brytyjskiego zespołu Dry The River oraz Nannę, wokalistkę Of Monsters and Men.

Kayah przed zagładą świata chciałaby usłyszeć po raz ostatni Joni Mitchell i utwór Both Sides Now. Piosenkarka tak uzasadnia swój wybór: „Nigdy nie słyszałam czegoś bardziej mądrego i prawdziwego o życiu. Najpiękniejsza aranżacja z soundracku do filmu Love Actually”. Monika Brodka ostatnie chwile na Ziemi chciałaby natomiast spędzić przy utworze Thanatos Soap&Skin.

Jak mówi artystka utwór, który wybrała jest: „wystarczająco pompatyczny i mroczny, żeby słuchać go przed końcem świata, podobnie zresztą jak i sama autorka”. Robert Gawliński wybrał z kolei piosenkę Johnny’ego Casha Hurt, ponieważ… „to najpiękniejszy utwór na świecie”. Afro Kolektyw również uczestniczył w tworzeniu playlisty, choć w koniec świata wcale nie wierzy, bo jak twierdzi: „I tak nie będzie końca świata. Nie przed świętami. Wszyscy muszą najpierw dostać skarpetki”. W każdym razie wybór muzyków padł na Monthy Python i Always Look On The Bright Side Of Life.

Aby, sprawdzić, jakie były powody, dla których pozostali artyści wskazali na konkretne utwory, wystarczy zarejestrować się na stronie www.wimp.pl i skorzystać z bezpłatnego dostępu do testowej wersji WiMP. Liczba kont w fazie beta jest ograniczona!

Zdjęcie

„Playlista WiMP na koniec świata to wyjątkowa propozycja dla wszystkich miłośników muzyki. To możliwość poszerzenia swoich horyzontów muzycznych, a także wiedzy na temat gustu muzycznego artystów, ulubionych wykonawców i zespołów. WiMP dziękuje wszystkim muzykom, którzy wzięli udział w tworzeniu tego inspirującego zestawienia, a fanów zaprasza do sprawdzenia efektów tej współpracy”.- mówi Katarzyna Rogalska, Editing Manager WiMP.

Pełna list utworów, które znalazły się na playliście WiMP na koniec świata:

1. Afro Kolektyw: Monthy Python - Always Look On The Bright Side Of Life
2. Brodka: Soap&Skin - Thanatos
3. Maja Kleszcz - incarNations: Louis Armstrong - What a Wonderful World
4. Kayah: Joni Mitchell - Both Sides Now
5. Kasia Cerekwicka: Lianne La Havas - Gone
6. Muchy - Michał Wiraszko: Bob Dylan - Rainy Day Women #12 & 35
7. Popkultura - Maciek Olbrych: The Doors - The End
8. Grabek: Sigur Rós - Untitled 8
9. Ania Wyszkoni: Alicia Keys - Empire State Of Mind (Part II) Broken Down
10. Robert Gawliński: Johnny Cash - Hurt
11. Łukasz Zagrobelny: James Ingram - Just Once
12. Dorota Miśkiewicz: Shirley Horn - Here's To Life
13. Kasia Stankiewicz: Michael Jackson - Human Nature
14. Imany: Tracy Chapman - The Promise
15. Dry The River - Scott Miller: Death Cab For Cutie - Transatlanticism
16. Tomek Makowiecki: The Flaming Lips - Do you realize?
17. Of Monsters and Men - Nanna Bryndís Hilmarsdóttir: Bon Iver - I Can't Make You Love Me/Nick of Time
18. Gaba Kulka: Ella Fitzgerald - It's All Right With Me
19. Happysad - Łukasz Cegliński: Polica - Wandering Star

Skandynawski muzyczny serwis streamingowy oferuje ponad 18 milionów utworów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Celem WiMP jest inspirowanie Polaków do odkrywania nowej muzyki oraz zachęcanie ich do słuchania ulubionych utworów. WiMP wyróżnia się spośród innych serwisów streamingowych bogato rozbudowaną stroną redakcyjną, rekomendacjami i ciekawostkami muzycznymi, przygotowanymi z myślą o polskich słuchaczach, a także playlistami na każdą okazję, komponowanymi przez doświadczoną dziennikarkę muzyczną, Katarzynę Rogalską.

Koncepcja ta już z powodzeniem działa na innych rynkach europejskich, takich jak: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, a także pod inna marką w Holandii. W sumie WiMP podbił już serca 350 tys. użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. W 2011 roku serwis otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny.

WiMP posiada licencję na ponad 18 milionów utworów. Z płatnego serwisu korzysta już ponad 350 tys. użytkowników na całym świecie i liczba ta ciągle rośnie. WiMP dostępny jest w Szwecji, Norwegii, Danii i Niemczech, pod inna marką w Holandii, a teraz także już w Polsce. Serwis zapowiada również launch w innych krajach. WiMP należy do spółki Aspiro, notowanej na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).


Źródło: www.netfan.pl/www.dobracommunications.pl