Święta "Bez prądu" na kanale VH1

MiniaturkaMTV Unplugged to kultowa już seria koncertów, podczas których największe gwiazdy wykonują na żywo swoje największe przeboje przy akompaniamencie instrumentów akustycznych. Do tej pory w sesjach wzięli udział: Bon Jovi, Bruce Springsteen, The Cranberries, Korn, Nirvana, Shakira czy The Corrs.

Wśród polskich gwiazd, które zostały zaproszone do współpracy, znaleźli się Kayah, Kult, Wilki i Hey. W te Święta będziemy mogli podziwiać Katarzynę Nosowską, Kazika Staszewskiego i Roberta Gawlińskiego, którzy wraz ze swoimi zespołami i zaproszonymi gośćmi wystąpią na scenie MTV Unplugged.

HEY

Zdjęcie
Zespół Hey, zdobywca 16 Fryderyków, został założony w 1992 roku. Na swoim koncie ma 15 albumów, w tym płytę z koncertu MTV Unplugged. Koncert został zarejestrowany w warszawskim teatrze Roma, a wydane nagranie doczekało się potrójnie platynowej płyty. Katarzyna Nosowska zaśpiewała swoje największe przeboje: „Mimo wszystko”. „Mru Mru, „[sic!]” czy „W imieniu dam”. Niektóre z nich, wokalistka wykonała w duecie z Agnieszką Chylińską, Budyniem z zespołu Pogodno i Czesławem Mozilem.
Emisja: 24 grudnia, poniedziałek, godz. 22:00

KULT

Zdjęcie
Kult na scenie muzycznej działa już ponad 30 lat. Kazik Staszewski został zaproszony do zagrania specjalnego koncertu w 2010 roku, a płyta z niego uzyskała status diamentowej. W nagraniu gościnnie wziął udział Dr Yry, założyciel zespołu L-Dópa, który wraz z Kazikiem wykonał przebój „Bliskie spotkania 3 stopnia”. Na scenie wystąpił również Mirosław Jędras z zespołu Zacier, wspomagając Kult przy hicie „Gdy nie ma dzieci”. Podczas koncertu „bez prądu” zostały zagrane również inne przeboje Kultu, m.in.: „Brooklyńska rada żydów”, „Komu bije dzwon czyli piosenka o Szczocie”, „Baranek”, „Mieszkam w Polsce”. W sumie Kult zagrał aż 25 swoich największych kawałków.
Emisja: 25 grudnia, wtorek, godz. 22:00

WILKI

Zdjęcie
Do projektu Unplugged, MTV zaprosiło także zespół Wilki. Płyta z koncertu ukazała się w czerwcu 2009 roku. Niewiele później zdobyła ona nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyka, w kategorii albumu roku rock. Podczas koncertu zostały wykonane największe przeboje zespołu, m.in. „Baśka”, „Bohema”, Eli lama sabachtani”, „Son of the blue sky”. Gościnnie na scenie wystąpiły Kasia Kowalska i Reni Jusis.
Emisja: 26 grudnia, środa, godz. 22:00


Źródło: www.netfan.pl/www.mslgroup.com