Amsterdam gospodarzem MTV Europe Music Awards

Miniaturka20. edycja międzynarodowego festiwalu MTV Europe Music Awards odbędzie się 20 listopada w olśniewającym Ziggo Dome w Amsterdamie. To już oficjalne - MTV będzie się bawić na całego w Amsterdamie! Tegoroczna impreza odbędzie się 10 listopada, o godzinie 21.00.

Pojawią się tam najgorętsze gwiazdy z całego świata. Po zeszłorocznym sukcesie 19. odsłony MTV EMA, która odbyła się we Frankfurcie, tym razem przyszedł czas na transmisję prosto ze zdumiewającego Ziggo Dome w Amsterdamie. „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Amsterdamem, który uchodzi za światowej klasy muzyczne miasto i cel numer jeden wszystkich artystów” – powiedział Bruce Gillmer, Executive Vice President of Talent and Music Programming/Events, Viacom International Media Networks (VIMN) - „Każdego roku, MTV EMA zaprasza największe gwiazdy z muzycznego świata i pokazuje widzom najbardziej zapierające dech w piersiach występy. Jesteśmy przekonani, że Amsterdam i jego olśniewający Ziggo Dome doskonale się sprawdzą w roli gospodarzy spektakularnej gali 2013 MTV EMA”.

Zdjęcie

„Bardzo się cieszę, że MTV EMA wraca do mojego rodzinnego kraju – Holandii” – skomentował Dan Ligtvoet, Dyrektor zarządzający Viacom International Networks Northern Europe – „W tym roku upewnimy się, że tegoroczna gala MTV EMA również będzie pełnym gwiazd muzycznym wydarzeniem, a entuzjazm holenderskiej publiczności udzieli się całemu światu”.

Carolien Gehrels, wice-burmistrz Amsterdamu, powiedziała z kolei – „Jesteśmy zaszczyceni, że Amsterdam został wybrany na gospodarza gali MTV EMA 2013. To świetna wiadomość dla miasta, z wielu różnych powodów: gala będzie wspaniałym dla młodych ludzi i fanów muzyki wydarzeniem, pozytywnie wpłynie na lokalną ekonomię w tych trudnych czasach, a organizacja gali w Amsterdamie sprawi, że nasze miasto zaprezentuje się jako godny światowych imprez gospodarz”.

Tegoroczna gala MTV EMA 2013 będzie emitowana przez ponad 60 kanałów MTV i dotrze do 700 milionów domów na całym świecie. Oprócz tego, widzowie będą mieli dostęp do treści poprzez ponad 200 platform cyfrowych. Bruce Gillmer i Richard Godfrey pełnią funkcję dyrektorów festiwalu MTV EMA 2013.

Zdjęcie

Poczynając od 1994 roku, gala rozdania nagród MTV EMA zdążyła już dawno ugruntować swoją pozycję na rynku, jako jedna z najbardziej niesamowitych imprez w skali globalnej. Zeszłoroczna gala, która odbyła się we Frankfurcie, pobiła dotychczasowe rekordy – obejrzało ją ponad 39 milionów widzów. Fani z całego świata również pobili rekord - oddali łącznie ponad 183 miliony głosów.

Wcześniejsze edycje MTV EMA gościły ikony wszelkich stylów muzycznych, od popu, poprzez rock, aż po hip-hop. Gale uświetniły takie gwiazdy, jak: Beyoncé, Katy Perry, Taylor Swift, Jay-Z, Rihanna, Green Day, Madonna, Justin Bieber, Shakira, No Doubt, Kanye West, Selena Gomez, Bon Jovi, Alicia Keys, Tokio Hotel, Red Hot Chili Peppers, Kings of Leon, U2, Coldplay, Prince, Lady Gaga i wiele, wiele innych.


Źródło: www.netfan.pl/www.mslgroup.com