Low-Fi: Królowie elektro w Polsce

MiniaturkaBliźniacy – Alessandro, Adriano - i spółka – Fabio, Giuseppe z grupy Low-Fi, to bardzo aktywna formacja, która w styczniu 2012 wydała album o dość intrygującym tytule "What We Are Is Secret" i już zdążyła objechać z nim prawie całą Europę.

17 marca br. zespół zobaczymy w Krakowie na jedynym koncercie w klubie Alchemia. "What We Are Is Secret" to pierwszy longplay tej włoskiej grupy. Ich muzyka jest gatunkiem z pogranicza new wawe i elektro, zainspirowanym post punkiem lat osiemdziesiątych. W muzyczną podróż pełną niespodzianek zabiera nas znakomity utwór "Something”. Jest niepokojąco hipnotyzujący – w stan niepokoju wprowadza nas muzyka, a w stan hipnozy tekst "does not make any sense" (Alternation.pl).

Okładka

Kolejne utwory są równie genialne, na czele z "Dead Disco Syndrome #1", najbardziej charakterystycznym dla brzmienia zespołu. Płyta, której posłuchamy w Krakowie na żywo, jest poruszająca, momentami wręcz zaskakująca prostotą muzyczną, czymś, czego wszyscy czasem potrzebujemy. Głęboko w podświadomość dociera głównie wokal Alessandro wydostający się z burzy syntezatorów i ściany gitar. Nie bez znaczenia dla ostatecznego kształtu materiału pozostaje udział w nagraniach przyjaciół zespołu, przedstawicieli europejskiej sceny electro/new wave: No More, Schonwald oraz Din A Tod & SEXINSPACE. Ich „dotyk” przełożył się na bogatsze brzmienie zahaczające o industrial z łatwo wpadającymi w ucho melodiami. To wszystko usłyszą fani w Krakowie już 17 marca.


Źródło: www.netfan.pl/www.provokacja.com