Audioriver 2013 odsłania pierwsze karty

MiniaturkaNadszedł dzień, na który każdy szanujący się fan alternatywnej elektroniki czeka z utęsknieniem – płocki, międzynarodowy festiwal Audioriver ogłosił właśnie pierwsze gwiazdy! Na liście znalazły się trzy pełne koncertowe składy – GusGus live, Netsky live i Őszibarack, DJ'e – Jeff Mills i Tale of Us oraz live act Alexa Smoke’a pod szyldem Wraetlic.

Najbardziej spektakularnie zapowiada się występ drum & bassowego producenta o pseudonimie Netsky, który nigdy wcześniej nie występował w Polsce z całym zespołem. Na scenie fani zobaczą nie tylko syntezatory czy laptopy, ale i perkusję oraz, aż kilku wokalistów! Artysta zapewne zagra materiał z dwóch świetnie przyjętych płyt, wydanych nakładem słynnej Hospital Records.

Zdjęcie

Również w pełnym składzie, na Audioriver przyjadą artyści z dużo większym stażem na scenie niż Netsky. Do Polski wraca bowiem grupa GusGus – genialne znane islandzkie trio, umiejętnie łączące dobry pop z muzyką taneczną. Zespól z Reykyaviku na koncie ma już 8 albumów studyjnych oraz takie hity, jak „David”, „Ladyshave” czy „Over”, a jeszcze w tym roku fani spodziewają się następcy świetnie przyjętej płyty „Arabian Horse” wydanej w 2011 roku.

Również live, choć w pojedynkę, zagra znany szkocki producent muzyki techno, który w zeszłym tygodniu wydał solowy album pod pseudonimem Wraetlic. Nowe wcielenie jest bardziej mroczne, eksperymentalne i… pełne wokali samego Alexa, który zarówno na płycie, jak i podczas koncertów, bardzo często chwyta za mikrofon!

Zdjęcie

Kolejne dwie gwiazdy to artyści czołowi, ale wywodzący się z różnych epok. Jeff Mills to jeden z pionierów techno, działający na scenie od początku lat 80. i mający na koncie ponad 20 albumów i niezliczoną liczbę singli. Tale of Us to z kolei odkrycie ostatnich lat – włoski duet, który w najlepszy z możliwych sposobów surfuje na fali dzisiejszej popularności dobrego house’u. Dziewiąte miejsce na liście najlepszych DJ'ów wg portalu Residentadvisor.net najlepiej potwierdza bardzo wysoką pozycję Tale of Us.

Organizatorzy Audioriver nie zapomnieli również o rodakach, bo na festiwalu po raz pierwszy wystąpi wrocławski-warszawski kolektyw Őszibarack. Grupa łącząca elektronikę i gitary wkrótce wydaje swój czwarty album, więc wizyta w Płocku jest jak najbardziej na miejscu.

Tegoroczny festiwal świata niezależnego Audioriver odbędzie się w dniach 26-28 lipca na plaży w Płocku oraz tamtejszym Starym Mieście. Oprócz koncertów na plaży, w jego skład wejdą m.in. Targi Muzyczne oraz Kino Festiwalowe.


Źródło: www.netfan.pl/www.audioriver.pl