Cyfrowa Piosenka Roku 2012 przyznana!

MiniaturkaZwiązek Producentów Audio Video, po raz trzeci przyznał tytuł „Cyfrowej Piosenki Roku”. Jedynym kryterium branym pod uwagę w tej klasyfikacji jest wartość sprzedaży pobrań cyfrowych pojedynczych utworów w danym roku kalendarzowym.

Wyróżnienia przyznawane są w dwóch kategoriach: Piosenki Polskiej oraz Piosenki Zagranicznej. Tytuł Cyfrowej Piosenki Roku 2012 otrzymały: „Tak blisko” w wykonaniu Rafała Brzozowskiego oraz „Ai se eu te pego” w wykonaniu Michela Telo. Nagrody zostaną wręczone podczas Gali wręczania nagród Fryderyk.

Zdjęcie

Związek Producentów Audio Video jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów. ZPAV powstał w 1991 roku z inicjatywy osób z branży muzycznej, przede wszystkim w celu reprezentowania interesów legalnych producentów w obliczu piractwa fonograficznego, które na początku lat 90. sięgało 95 proc. ZPAV, posiadając zezwolenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, chroni praktycznie wszystkich producentów nagrań funkcjonujących na polskim rynku. ZPAV jest polską Grupą Krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny (ponad 1400 firm w 66 krajach).


Źródło: www.netfan.pl/www.qlcity.pl