Firma HP nagradza młodych muzyków

MiniaturkaFirma HP poinformowała o zwycięzcach konkursu zorganizowanego dla użytkowników HP Connected Music, zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności wokalnych i gitarowych.

Zwyciężczynie konkursu, Magda Zając i Emily Confused, wzięły udział w warsztatach z gwiazdami polskiej sceny muzycznej -  Anią Rusowicz oraz członkami grupy Muchy. Dodatkowo Magda Zając, zwyciężczyni w kategorii wokalnej, będzie miała okazję zaśpiewać razem z Anią Rusowicz podczas marcowego koncertu wokalistki w Warszawie. Konkurs HP i Universal Music Polska jest jedną z unikalnych atrakcji oferowanych użytkownikom platformy muzycznej HP Connected Music.

Użytkownicy platformy HP Connected Music, którzy chcieli wziąć udział w konkursie mieli za zadanie przygotować materiał filmowy prezentujący umiejętności wokalne lub muzyczne autora i przesłaniu go w postaci linka YouTube na adres konkursowy. Spośród wszystkich zgłoszeń jury konkursu, złożone z przedstawicieli Universal Music Polska i HP,  wybrało dwa najlepsze nagrania. Na autorów zwycięskich filmów czekały trzy profesjonalne lekcje śpiewu bądź gry na gitarze.

Zdjęcie

Warsztaty wokalne poprowadziła Ania Rusowicz – laureatka Fryderyka, nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Magda Zając miała okazję szkolić swoje umiejętności w warszawskim Izabelin Studio, w którym pracowały największe gwiazdy sceny muzycznej, m.in. Czesław Niemen, Anna Maria Jopek i Edyta Górniak. Magda będzie miała teraz okazję zaśpiewać z Anią Rusowicz, podczas koncertu wokalistki, który odbędzie się 8 marca w studiu Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

3-dniowe warsztaty gry na gitarze odbyły się we wrocławskim studiu Fonoplastykon, pod okiem gitarzystów z grupy Muchy – Damiana Pielki i Michała Wiraszko oraz producenta muzycznego Marcina Borsa. Warsztaty nie były jedyną atrakcją dla Emily, która wzięła również udział w nagraniu premierowego utworu Much. "Całe doświadczenie jakie tam zebrałam, zmieniło moje myślenie na tworzenie. Po wielogodzinnych próbach, nagraniach, zyskałam nową świadomość tego wszystkiego. Nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze uda mi się coś takiego przeżyć, ale powiem szczerze, w życiu nie myślałam, że coś takiego może się przydarzyć właśnie mnie" – komentowała po warsztatach Emily Confused.

HP Connected Music to unikalna platforma Internetowa dostępna na komputerach HP z systemem Windows 8 przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Oferuje ona dostęp do obszernego katalogu artystów Universal Music Group. Starter HP Connected Music, zainstalowany na komputerach HP z systemem Windows 8 przeznaczonych dla klientów indywidualnych, zawiera pakiet HP Music Rewards, który obejmuje dostęp do:

HP Private Events - koncertów artystów Universal Music Group.
Music Experiences: wyjątkowych nagród takich jak możliwość spotkania z zespołem, wizyty w studiu nagrań lub kolacja z popularnymi wykonawcami.
VIP Pack Trips: ekskluzywnych spotkań z artystami wraz z pokryciem kosztów podróży i zakwaterowania.