MTV Video Music Awards w Nowym Jorku!

MiniaturkaTo światowej rangi wydarzenie, podczas którego wręczane są muzyczne nagrody za najlepsze teledyski. Wśród kategorii, bezspornie najważniejszą jest Teledysk roku. O statuetki MTV VMA walczą największe gwiazdy, które licznie przybywają na ceremonię.

"Gala, która w swojej historii miała miejsce w największych miastach Ameryki, pierwszy raz odbędzie się w Barclays Center na Brooklynie. W tej szczególnej dzielnicy Nowego Jorku wychowały się takie gwiazdy jak MGMT, Jay-Z czy Beastie Boys. Od tętniącej życiem sceny dla artystów po legendarne koncerty największych gwiazd, Brooklyn wraca na mapę jako stolica kultury, gdzie muzyka tworzona jest każdego dnia" – powiedział Stephen Friedman, President of MTV. "Nie możemy się doczekać, żeby 25 sierpnia móc dopisać do historii Brooklynu kolejny rozdział – największą muzyczną noc - MTV Video Music Awards".

Zdjęcie

"Znaki rozpoznawcze Brooklynu to park rozrywki Cyclone oraz most brooklyński. Teraz ikoną tego miejsca może stać się również gala MTV VMA" – dodał burmistrz Michael R. Bloomberg. "Gala MTV Video Music Awards to symbol popkultury, wyznacza trendy w muzyce i rozrywce. Cieszymy się, że wielkie gwiazdy pojawią się właśnie u nas – powiedział Brett Yormark, CEO Barclays Center".

Gala MTV odbywa się nieprzerwanie od 1984 roku. To właśnie na scenie tej gali miał miejsce kultowy występ Madonny z piosenką „Like a Virgin”. Również dla Beyonce MTV VMA była przełomowa – podczas tego wydarzenia odbył się pierwszy w historii solowy występ artystki (2003). Od mięsnej kreacji Lady Gagi po słynne wtargnięcie Kanye Westa na scenę – gala MTV Video Music Awards jest wydarzeniem, obok którego nie da się przejść obojętnie.


Źródło: www.netfan.pl/www.mslgroup.com